رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | یاسر امینی آذر، فعال صنفی معلمان بازداشت و جهت تحمل حبس راهی زندان شد


خبرگزاری هرانا – روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، یاسر امینی آذر، معلم و فعال صنفی معلمان شهرستان مهاباد بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان منتقل شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب مهاباد به تحمل ١۵ ماه حبس محکوم و حکم صادره در مرحله تجدیدنظر نیز عینا تایید شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، یاسر امینی آذر، معلم و فعال صنفی معلمان شهرستان مهاباد، جهت تحمل دوران محکومیت خود بازداشت و راهی زندان شد.

در این گزارش آمده است که در پی اعتراض نسبت به حکم صادره علیه آقای امینی آذر در مرحله بدوی دادگاه، پرونده به دیوان عالی کشور و از آنجا برای بررسی مجدد، به دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی ارجاع و در نهایت عینا تایید شده بود.

لازم به ذکر است که یاسر امینی آذر در شهریور ماه سال ۹۸، توسط دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام شرکت در تحصن سراسری معلمین به تحمل ١۵ ماه حبس محکوم شده بود.

آقای امینی آذر، در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، در حین خروج از مدرسه توسط نیروهای امنیتی شهر مهاباد بازداشت و روز بعد به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد و نهایتا روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸، با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی به‌طور موقت از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه آزاد شد.

لازم به یادآوری است که شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان طی بیانیه‌ای به تاریخ ۶ اسفندماه ۱۳۹۷، معلمان سراسر کشور را به انجام تحصن و خودداری از حضور در کلاس های درس در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفندماه دعوت کرده بود. پیش از آن نیز به دنبال فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، طی روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه ۹۷ معلمان بسیاری از استان‌های کشور دست به تحصن زدند و از حضور در کلاس‌های درس خودداری کرده بودند.

گفتنی است که روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۸، بیش از ۲۰۰ معلم از شهرهای مختلف کشور با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آموزش و پرورش کشور و اشاره به مسالمت آمیز بودن تجمع و تحصن معلمان به عنوان راهی قانونی جهت رسیدگی به مطالباتشان، خواستار آزادی معلم و فعال صنفی اهل مهاباد، یاسر امینی آذر و کلیه فعالان صنفی محبوس شده بودند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.