رسانه خبری پیامِ ایرانی

حکم ۷ سال زندان برای شهرام جزایری تایید شد


Share

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان متعلق به صدا و سیمای جمهوری اسلامی شهرام جزایری که مرداد سال ۹۷ در آذربایجان غربی و هنگام خروج از کشور در پوشش یک شهروند افغانستانی قصد خروج از کشور را داشت اما بازداشت شد، به ۷ سال زندان محکوم شده است.

حکم ۷ سال زندان برای شهرام جزایری تایید شد

مرداد ۹۷ مأموران گمرک در ماکو حین بازرسی یک محموله «عدس» دریافتند که قاچاقچیان انسان در پوشش این محموله سعی در انتقال چندین نفر به ترکیه را داشتند.  شهرام جزایری در میان این اشخاص بود. از همان روز بازداشت تا امروز علت دستگیری و زندانی شدن جزایزی رسانه‌ای نشده بود، اما اکنون باشگاه خبرنگاران جوان گزارش داده است که در دو سالی که از بازداشت جزایری می‌گذرد دو پرونده برای او تشکیل شده که هر دو به صدور حکم قطعی انجامیده است.

بر همین اساس در پرونده اول که به موضوع کلاهبرداری ۲۵۰ میلیون تومانی اختصاص دارد، شاکی با دریافت سه برابر وجه رضایت داده و شکایت خود را پس گرفته، اما دادگاه از جنبه عمومی جرم جزایری را به ۷ سال حبس محکوم کرده است.

این حکم در دادگاه تجدید نظر هم تایید شده است.

پرونده دوم جزایری ارتباط مستقیم با پرونده قدیمی او دارد. در آن پرونده جزایری به رد مال ۵۰ میلیون دلاری که از شعبه بانک ملی در امارات دریافت کرده محکوم شده بود.

حال بار دیگر پرونده‌ای با این موضوع برای جزایری تشکیل شده و در ارتباط با همان ۵۰ میلیون دلار به پرداخت خسارات تاخیر تادیه بابت ارز خارجی LC محکوم شده است.

شهرام جزایری در سال ۱۳۸۱ در سن ۲۹ سالگی و در جریان بزرگ‌ترین پرونده فساد اقتصادی بعد از انقلاب تا آن تاریخ، بازداشت شد. بیش از ۵۰ نفر به عنوان شرکای جرم شهرام جزایری روانه دادگاه شدند که اغلب آنان فرزندان مقام‌های حکومتی بودند.

بیشتر بخوانید:

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.