رسانه خبری پیامِ ایرانی

چین عمدا ویروس کرونا را در جهان منتشر کرد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

پیتر ناوارو مشاور امور تجاری کاخ سفید، روز دوشنبه ۱۸ ماه مه در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی«WSJ at large»، که به شبکه «Fox Business Network » وابسته است، گفت، چین عمداً اجازه شیوع بیماری کرونا در بقیه کشورهای جهان را داد اما در عین حال از پکن و شانگهای محافظت کرد.

این مقام آمریکایی گفت: «چین می‌توانست ویروس کرونا را همان اوایل در ووهان مهار کند».

اظهارات پیتر ناوارو، نشان می‌دهد که روابط آمریکا و چین ممکن است که رو به وخامت بگذارد و بازگشتی برای برقراری مجدد آن وجود نداشته باشد.

ناوارو گفت: «چین ویروس را در پشت سپر سازمان جهانی بهداشت پنهان کرد و این در شرایطی بود که پکن می‌توانست ویروس را در ووهان مهار کند.»

مقام آمریکایی افزود: «چین به جای مهار این بیماری در کانون اصلی،عکس آن را انجام داد. صدها هزار مبتلای بیماری از شهروندان چینی و غیر چینی را در هواپیما سوار کرد و به میلان ایتالیا، نیویورک آمریکا و جاهای دیگر جهان روانه کرد اما مانع سفر مبتلایان به پکن و شانگهای شد.

گوینده تلویزیون از ناوارو پرسید، آیا وقتی شما می‌گوید: چین با منع پروازهای داخلی و اجازه دادن به پرواز بین المللی به صورت آگاهانه در حالی که می‌دانست این ویروس چقدر خطرناک است، واقعا عمدا ویروس را منتشر کرده است؟ ناوارو در پاسخ گفت: «این یک واقعیت است که نباید در باره آن حتی بحث کرد».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.