رسانه خبری پیامِ ایرانی

شیوع گسترده کرونا در یک کمپ پناهندگی در نزدیکی شهر بن آلمان | آلمان | DWبار دیگر مسئولان آلمان شاهد شیوع بیماری کووید ۱۹ در یکی از کمپ‌های پناهندگی هستند. این بار، دامنه شیوع این بیماری بسیار وسیع گزارش شده است.

اطلاعات منتشر شده از سوی مسئولان مرکز رسیدگی به کمپ پناهندگی شهر سنت آگوستین، واقع در نزدیکی شهر بن، حکایت از ابتلای شمار کثیری از پناهجویان به ویروس کرونا دارد. مسئولان در عین حال اعلام کرده‌اند که منتظر دریافت نتایج تست کرونای سایر پناهجویان مقیم این کمپ هستند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

مرکز مسئول رسیدگی به وضعیت پناهجویان مقیم این کمپ اعلام کرده‌ که تا کنون در مجموع از ۳۰۰ پناهجو تست کرونا گرفته شده است. از این بین، نتیجه تست کرونای ۷۰ پناهجو مثبت اعلام شده است.

علائم و نشانه‌های بیماری کووید ۱۹ در بین مبتلایان این کمپ پناهندگی خفیف و تا حدودی خفیف اعلام شده است. هنوز روشن نیست که آیا ابتلا به بیماری کرونا در این کمپ پناهندگی تنها به پناهجویان محدود می‌شود یا فراتر از پناهجویان به شاغلان و نیروهای انتظامی مستقر در این کمپ نیز سرایت کرده است.

مسئولان کمپ پس از شیوع این بیماری اقدام به جدا کردن پناهجویان سالم از پناهجویان مبتلا کرده‌اند. گفته می‌شود که ۶۰ نفر از پناهجویانی که نتیجه تست کرونای آن‌ها منفی بوده، به کمپ دیگری منتقل شده‌اند.

کمپ پناهندگی سنت آگوستین

کمپ پناهندگی سنت آگوستین ظرفیت پذیرش ۶۰۰ نفر را دارد. در زمان شیوع ویروس کرونا در این کمپ، حدود ۵۰۰ پناهجو در آن اقامت داشتند.

کمپ پناهندگی سنت آگوستین یکی از مراکز اصلی توزیع پناهجویان در ایالت نوردراین وستفالن آلمان است. پناهجویان معمولا برای مدت یک هفته در این کمپ می‌مانند تا پس از آن بین شهرها و بخش‌های این استان تقسیم شوند.

اکثر پناهجویان مقیم این کمپ را جوانان تشکیل می‌دهند، اما خانواده‌های متقاضی پناهندگی نیز به هنگام شیوع ویروس کرونا، در بین پناهجویان مقیم این کمپ وجود داشته‌اند.

انتقاد حزب سبزها

هورست بکر، یکی از نمایندگان حزب  سبزها در ایالت نوردراین وستفالن در گفت‌وگو با روزنامه “کلنر اشتات انتسایگر” اعلام کرده است که این حزب بارها از مسئولان آلمان درخواست کرده تا اقدام به انجام تست کرونا در اقامتگاه‌های پناهجویان بکنند.

به باور هورست بکر، شیوع گسترده بیماری کرونا در کمپ پناهندگی سنت آگوستین حکایت از آن دارد که مسئولان “خیلی دیر اقدام به انجام این عمل کرده‌اند.»

این نخستین باری نیست که بیماری کووید ۱۹ در یکی از کمپ‌های پناهندگی شیوع می‌یابد. در ایالت نوردراین وستفالن، دو مورد دیگر شیوع کرونا در کمپ‌های پناهندگی گزارش شده است.

در شهرهای اویس‌کیرشن و متمان نیز موارد ابتلا به کرونا در بین پناهجویان مشاهده شده است. در کمپ پناهندگی اویس‌کیرشن، ۵۰ پناهجو به بیماری کووید ۱۹  مبتلا شده‌اند. در شهر متمان، واقع در نزدیکی شهر دوسلدورف آلمان نیز تست کرونای ۳۰ پناهجو مثبت بوده است.

در ایالت‌های آلمان، مسئولان برای مانع شدن از ابتلا به ویروس کرونا در خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های پناهجویان دست به اقدامات پیشگیرانه زده‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

از آن جمله می‌توان به انجام تست‌، قرنطینه کردن مبتلایان و اقدامات ناظر بر رعایت اصول بهداشتی اشاره کرد. حتی در برخی نقاط خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌های پناهجویان در ارتباط با خطر شیوع کرونا موقتا تعطیل شده‌اند.

افزون بر آن، آموزش دستجمعی کودکان در کمپ‌های پناهندگی متوقف شده است. مسئولان در ارتباط با جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اقدام به تهیه فیلم و دفترچه‌های راهنما به زبان‌های مختلف کرده و این اطلاعات را در اختیار پناهجویان وابسته به ملت‌های مختلف قرار داده بودند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.