رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ کودک ۴ ساله ساوجی در پی خطای پزشکی؛ رای بدوی کادر درمان صادر شد


خبرگزاری هرانا – رئیس نظام پزشکی شهرستان ساوه گفت که سه تن از کادر درمان بیمارستان فاطمه ساوه در مرگ کودک ۴ ساله ساوجی مقصر شناخته شدند و رای بدوی این افراد صادر شد. لازم به ذکر است که این کودک در تاریخ ۱۷ فروردین ماه، به علت قصور پزشکی، در  این بیمارستان جان خود را از دست داده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، رئیس نظام پزشکی شهرستان ساوه از صدور رای بدوی پرونده مرگ کودک ۴ ساله ساوجی خبر داد.

حسین میران‌زاده، در این خصوص گفت: “شب گذشته ۲۸ اردیهشت ماه ۱۳۹۹، جلسه هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات انتظامی پزشکان به صورت ویژه برای رسیدگی به پرونده مرگ “محمدامین رضایی” با حضور ۹ نفر از اعضای هیات انتظامی نظام پزشکی از جمله یکی از قضات دادگستری شهرستان تشکیل و پس از بحث و بررسی چهار ساعته و بررسی تمامی ابعاد و جوانب، منتج به صدور رای شد”.

وی افزود: “با توجه به عدم کالبدشکافی و عدم تعیین علت تامه فوت این کودک، اطلاعات قطعی از روند سیر بیماری در دست نیست. ولی بر اساس شواهد موجود و مستندات منعکس شده در پرونده، سه نفر از کارکنان درمان مقصر شناخته شدند”.

رئیس نظام پزشکی ساوه ادامه داد: “احکام صادره در خصوص مقصرین این پرونده پس از طی مراحل قانونی و در صورت قطعیت رای صادره اجرا خواهند شد”.

گفتنی است، انتشار خبر فوت یک کودک ۴ ساله در ۱۷ فروردین ماه سال جاری در اثر قصور پزشکی در بیمارستان فاطمه ساوه در فضای مجازی، بازتاب‌های فراوانی داشت. در این اخبار از قول خانواده این کودک ادعا شده بود که فرزند آنها به دلیل تزریق اشتباه جان خود را از دست داده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.