رسانه خبری پیامِ ایرانی

پاسخ مشاور ترامپ به انتقادهای باراک اوباما | جهان | DWپیتر ناوارو ، مشاور عالی اقتصادی ترامپ روز یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت (۱۷ مه) در واکنش به اظهار نظر باراک أوباما در باره «خلاء رهبری» برای مقابله با بحران در ایالات متحده گفت: «خوشحالم که آقای اوباما به عنوان دبیر مطبوعاتی جو بایدن شغل جدیدی یافته است».

اشاره او، به نقش اوباما در مبارزه انتخاباتی ریاست جمهوری است که قرار است در نوامبر سال جاری برگزار شود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

رییس جمهور پیشین آمریکا در تلاش است، جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در رقابت انتخاباتی آینده را به انواع گوناگون حمایت کند. برخی معتقدند که حمله لفظی و غیرمستقیم روز شنبه او به دولت ترامپ هم در همین راستا است.

باراک اوباما روز شنبه در یک سخنرانی ویدیویی بدون اینکه نام افراد را ذکر کند گفت، بحران کرونا نشان داده است که بسیاری از مسئولان کشورش «نمی‌دانند، چه باید کرد». 

به اعتقاد او، برخی حتی وانمود نمی‌کنند که باید مسئولیت‌پذیر باشند.

أوباما هفته پیش نیز از دولت ترامپ انتقاد کرده بود. او در یک سخنرانی برای حدود سه‌هزار تن از همکاران  سابقش عملکرد ترامپ و کابینه‌اش در مقابله با کرونا را «فاجعه‌بار» خوانده بود.

سنت‌شکنی اوباما و ترامپ

در ایالات متحده این سنت وجود دارد که رییسان دولت‌های پیشین در باره سیاست‌های رییس جمهور وقت موضع نمی‌گیرند و دولت وقت هم معمولا به سیاست‌های قبلی را زیر سئوال نمی‌برند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

البته دونالد ترامپ و تیم او بارها از دولت اوباما انتقاد کرده‌اند. آخرین مورد اظهارات ناوارو در مصاحبه تلویزیونی روز یکشنبه بود که او گفت، دولت اوباما «کمی بی‌کفایت» بود.

به اعتقاد مشاور عالی اقتصادی ترامپ، در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما «میلیون‌ها شغل تولیدی» به چین منتقل شده است.

روزنامه گاردین نوشت که این ادعا صحت ندارد و این اتفاق پیش از دوران ریاست جمهوری اوباما رخ داده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.