رسانه خبری پیامِ ایرانی

فراخوان بین‌المللی برای بررسی و تحقیق در باره منشا ظهور کرونا


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

پیش‌نویس قطعنامه‌ای که توسط اتحادیه اروپا و استرالیا برای بررسی مستقل منشا گسترش ویروس کرونا، پیشنهاد شده بود، مورد حمایت ۱۱۶ کشور عضو در مجلس بهداشت جهانی قرار گرفت، تایید این تعداد از اعضا، برای بررسی و تصویب آن در سازمان جهانی بهداشت که قرار روز سه شنبه مطرح شود، کافی به نظر می‌رسد .

این در حالی است که وزارت امور خارجه چین امروز دوشنبه اعلام کرد که تحقیقات در مورد ریشه‌ها و گسترش ویروس کرونا که منجر به کشته شدن بیش از ۳۰۰ هزار نفر در سراسر جهان شده است در حال حاضر خیلی زود است.

چاوو لیگان، سخنگوی وزارت خارجه چین در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی روزانه گفت: «اکثریت قریب به اتفاق کشورهای جهان معتقدند که همه‌گیری هنوز پایان نیافته است».

با تایید و حمایت پیشنویس از سوی ۱۱۶ عضو در سازمان جهانی بهداشت، تصمیم در باره شناسایی منشا بیماری Covid-19 که باعث بیماری مرگباری در جهان شده است روز سه‌شنبه در سازمان بهداشت جهانی WHO،مطرح و در باره نحوه تحقیقات تصمیم‌گیری خواهد شد.

گفتنی است که چین ماه گذشته با چنین پیشنهادی از سوی استرالیا به شدت مخالفت کرد.

پیش نویس قطعنامه که بخش‌هایی از آن روز دوشنبه توسط خبرگزاری رویترز منتشر شد، نشان می‌دهد که ۱۱۶ کشور از آن حمایت کردند.

اگرچه ماریس پین وزیر امور خارجه استرالیا، گفته بود مذاکرات در این زمینه هنوز ادامه دارد و او نمی‌خواهد نتیجه را پیش بینی کند.

وزیر خارجیه استرالیا به خبرنگاران گفت: «این طرح بخش مهمی از گفت‌وگوهایی است که ما شروع کردیم من از تلاش کسانی که در اتحادیه اروپا و سایرین که در مذاکرات در چند هفته گذشته شرکت کرده‌اند ، بسیار سپاسگزارم».

او افزود: «طرح بررسی منشا کرونا طرحی جامع و شامل است و در واقع فراخواخوانی است برای بررسی منشأ ویروس کرونا و اینکه این ویروس از کدام دسته از حیوانات خارج شده است».

طبق آخرین گزارش‌ها، تاکنون بیش از ۴٫۶۴ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری کرونا مبتلا شده‌ و حدود ۳۱۰٫۲۳۶ نفر بر اثر این بیماری که در اواخر سال گذشته در چین ظاهر شد، جان خود را از دست دادند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.