رسانه خبری پیامِ ایرانی

کوواکس یک میلیارد دوز واکسن به کشورهای محروم کمک کرد | جهان | DW


واکسن‌های اهدایی کوواکس به کشورهای فقیر از مرز یک میلیارد دوز گذشت. کوواکس نهاد هماهنگ‌کننده تهیه و توزیع واکسن کرونا زیر نظر سازمان جهانی بهداشت است که از اتحاد دولت‌ها، شرکت‌ها، بنیادها و سازمان ملل تاسیس شده است.

به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید

کوواکس اکنون به ۱۴۴ کشور واکسن کرونا ارسال کرده است. این نهاد به کشورهای فقیری واکسن اهدا می‌کند که پول لازم برای سفارش و خرید واکسن کرونا را ندارند. تا کنون این برنامه بیش از ۱۰ میلیارد دلار کمک مالی دریافت کرده است.

با این حال ست برکلی، مدیر اجرایی اتحاد جهانی واکسن و ایمن‌سازی گفته است، توزیع واکسن هنوز هم بسیار نابرابر است. به گفته برکلی، ۴۱ درصد از جمعیت جهان هنوز حتی یک دوز واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند. 

او می‌گوید، هدف این بوده که حداقل ۴۰ درصد از جمعیت هر کشور در جهان تا پایان سال ۲۰۲۱ واکسینه شوند که در ده‌ها کشور این هدف عملی نشده است. برکلی در ژنو وعده داد برای پایان دادن به عدم تعادل در توزیع واکسن تلاش خواهد کرد.

در بسیاری از کشورهای آفریقایی کمتر از ۱۰ دوز واکسن به ازای هر ۱۰۰ نفر تا به امروز تزریق شده است.

برای مقایسه در کشور آلمان، طبق داده‌های سازمان جهانی بهداشت (WHO)، این میزان به ازای هر ۱۰۰ نفر ۱۸۵ دوز بوده است.

آلمان سال گذشته حدود ۱۰۳ میلیون دوز واکسن کرونا به کشورهای فقیر اهدا کرد. امسال نیز این کشور قصد دارد ۷۵ میلیون دوز واکسن کرونا اهدا کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سونیا شولتسه، وزیر همکاری‌های اقتصادی و توسعه آلمان در پارلمان این کشور گفت، اکنون بیش از سال گذشته به همبستگی نیاز است و برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ در سراسر جهان هرکاری را که لازم است باید انجام داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.