رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ گفت اقتصادمان را بازگشایی می‌کنیم، ارزش سهام آمریکا بالا رفت


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه ۱۸ می ۲۰۲۰ اعلام کرد اقتصاد این کشور بازگشایی و دوباره به راه می‌اندازد.

در پی این سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا بازار سهام این کشور جان تازه‌ای به خود گرفت و آمار امیدوارکننده‌ای از این بازارها منتشر شد، به ویژه اینکه اخباری درباره موفقیت‌های اولیه یک واکسن احتمالی برای کووید۱۹ اعلام شد.

سرمایه‌گذاران آمریکایی هم امیدوارند اقدامات بیشتری برای نجات اقتصاد کرونازده این کشور صورت گیرد.

شاخص سهم داوجونز با ۳۷۴٫۵۶ واحد معادل ۱٫۵۸ درصد افزایش به ۲۴۰۵۹٫۹۸ واحد رسید. شاخص استاندارد آند بورز ۵۰۰ هم با ۶۸٫۶۸ واحد معادل ۲٫۴۰ درصد افزایش به ۲۹۳۲٫۳۸ واحد رسید. همزمان شاخص ناسداک هم با ۱۶۲٫۵۹ واحد معادل ۱٫۸۰ درصد افزایش به ۹۱۷۷٫۱۵ واحد رسید.

به لطف کاهش تولید نفت و افزایش ارزش شاخص‌های سهام بورس، قیمت نفت هم اندکی افزایش یافت و برای اولین بار در دو ماه گذشته به بالای ۳۰ دلار برای هر بشکه رسید. در ساعت ۱۰:۴۱ دقیقه به وقت گرینوویچ قیمت هر بشکه نفت خام برنت با ۶٫۱ درصد افزایش به ۳۴٫۴۹ دلار رسید.

در همین زمان و در پی افزایش قیمت نفت بورس‌های کشورهای خلیج عربی هم نتایج مثبی را ثبت کردند.

بورس‌های پادشاهی عربی سعودی پس از تاثیران مثبت حوزه بانکی روی شرکت‌ها، بهترین نتایج را در میان بورس‌های منطقه از آن خود کردند. ارزش شاخص اصلی سعودی ۱٫۴ درصد و سهام بانک الراجحی ۱٫۶ درصد افزایش یافت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.