رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، شماری از بازنشستگان و کارکنان شاغل سازمان صدا و سیما در مقابل مسجد بلال این سازمان، جمعی از کارگران معدن کرومیت فاریاب کرمان مقابل فرمانداری این شهرستان، گروهی از کارگران شرکت هپکو در محوطه داخلی کارخانه، تعدادی از بازنشستگان ذوب‌ آهن اصفهان در مقابل استانداری اصفهان، حدود صد تن از مدیران مهدکودک در مقابل ساختمان استانداری تهران و پنجاه نفر از کارگران شهرداری اروندکنار در مقابل ساختمان شهرداری این شهر با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری دیده‌بان ایران، امروز ‌‌دوشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، شماری از بازنشستگان و کارکنان شاغل سازمان صدا و سیما در مقابل مسجد بلال این سازمان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

این تجمع در اعتراض به فساد مالی در سازمان صدا و سیما و عدم افزایش و همسان سازی حقوق کارکنان و بازنشستگان این سازمان با سایر سازمان‌های دولتی صورت گرفته است.

تجمع کارگران معدن «کرومیت فاریاب» کرمان

به گزارش خبرگزاری جماران، روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران معدن کرومیت فاریاب کرمان مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، در استشهادنامه‌ای که به امضای برخی از این کارگران رسیده، آمده است که کارگران «شرکت معدن کاری امین یار» حقوق خود را در ماه‌های فروردین ۹۸، بهمن و اسفند ۹۸ و همچنین فروردین ۹۹ به همراه ما به تفاوت پرداختی ناقص حقوق در سه ماه از سال ۹۸ و عیدی سال ۹۸ را دریافت نکرده‌اند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع در این راستا اعلام کرد: “هر کارگر ساده با حقوق یک میلیون و نهصد هزارتومانی نزدیک به ۱۱ میلیون تومان از این شرکت طلب دارد”.

وی افزود: “چون کارفرما حق بیمه را پرداخت نکرده، خدمات درمانی و دیگر مزایای بیمه برای ما و خانواده‌هایمان قطع شده است. این در حالی است که وضعیت قراردادی کارگران در سال ۱۳۹۹ نیز بلاتکلیف است و همین موضوع باعث شده تا آنها سردرگم باشند”.

این معدن کار در تشریح دیگر مشکلاتی که خود و همکارانش در این معدن با آن مواجه هستند، گفت: “کارگرها معمولا لباس کار، قرارداد و فیش حقوقی ندارند و هیچ وقت هم مدیرعامل در این خصوص پاسخگو نبوده است”.

وی ادامه داد: “برای مثال کارگری که به دلیل مشکلات معدن مجبور به درخواست تسویه می‌شود، باید ۴۰۰ کیلومتر راه را تا کرمان بپیماید تا در دفتر شرکت حضور پیدا کند که با همه‌ی سختی‌ها مسافت طولانی و هزینه‌های آن ممکن است جوابی نگیرد و هر اعتراضی هم در این معدن با کسر حقوق یا اخراج جواب داده می‌شود”.

وی فایل صوتی تماس یکی از همکارانش که مهرماه سال ۱۳۹۸ با شرکت تسویه کرده است، با فردی که ظاهرا یکی از کارکنان مالی شرکت است را پخش می‌کند. کارمند بخش مالی این شرکت در این فایل می‌گوید کاری از دستش بر نمی‌آید چرا که لیست تسویه حسابی‌ها از سیستم خارج شده است.

مشکلات این کارگران در حالی رخ می‌دهد که این مجموعه در حال تولید است و به نظر نمی‌رسد که معدن فاقد درآمد باشد. با این اوصاف تعلل اداره کل صمت استان و همچنین اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی در رسیدگی به وضعیت کارگران بیکار شده، قابل توجیه نیست.

تجمع مدیران مهدکودک در تهران

به گزارش تهران رسانه، امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، حدود صد تن از مدیران مهدکودک با تجمع مقابل استانداری تهران خواستار صدور دستور بازگشایی مهدهای کودک شدند.

در پلاکاردهای تجمع‌کنندگان نوشته شده بود که والدین شاغل سرگردانند و خواهان بازگشایی مهدهای کودک از اول خردادماه بوده‌اند.

تجمع کارگران شهرداری اروندکنار

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، حدود ۵۰ نفر از کارگران شهرداری اروندکنار برای سومین روز مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران از مسئولان خواستار پرداخت حقوق پنج ماه و مابه التفاوت پنج ماه حقوق ۱۳۰ کارمند رسمی، قراردادی و بخش‌های دیگر شهرداری اروندکنار هستند.

تجمع کارگران شرکت هپکو

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز ‌‌دوشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت هپکو در اعتراض به عملکرد نامطلوب مدیریت فعلی این واحد صنعتی، در محوطه داخلی کارخانه تجمع کردند.

کارگران معترض گفتند: “با گذشت هشت ماه از آغاز فعالیت مدیریت کنونی، هنوز اقدامی در جهت راه‌اندازی تولید در این کارخانه صورت نگرفته است”.

بر اساس این گزارش، در روزهای گذشته کارگران‌ این شرکت که نگرانند امینت شغلی آن‌ها در معرض خطر قرار بگیرد، با تهیه طوماری مشغول جمع‌آوری امضا هستند. کارگران در این طومار خواستار آغاز فعالیت تولیدی کارخانه بعد از گذشت هشت ماه شده‌اند.

تجمع بازنشستگان ذوب‌آهن اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، جمعی از بازنشستگان ذوب‌آهن اصفهان برای دومین روز متوالی با برپایی تجمع اعتراضی مقابل استانداری اصفهان، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بازنشستگان که شمار آن‌ها به حدود ۵۰۰ تن می‌رسد، مهمترین مطالبات خود را ارائه خدمات بیمه درمان، بیمه عمر و حوادث از طرف صندوق فولاد عنوان کردند.

به گفته معترضان، شرکت ذوب‌آهن اصفهان طی روزهای اخیر حکمی را از دادگاه علیه صندوق فولاد گرفته و بر اساس آن از ارائه خدمات به بازنشستگان امتناع می‌کند.

گفته می‌شود که قرارداد این بازنشستگان در تاریخ ۱۷ خرداد ماه سال جاری با این صندوق به پایان می‌رسد و پس از آن با مشکلات بیشتری مواجه خواهند شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.