رسانه خبری پیامِ ایرانی

محکومیت «امیرعباس آذرم‌وند»، روزنامه‌نگار به ۴ سال و ۳ ماه زندان<![CDATA[1 ساعت،33 دقیقه

«امیرعباس آزرم‌وند»، روزنامه‌نگار حوزه اقتصادی و فعال کارگری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی تهران، در مجموع به تحمل چهار سال و سه ماه زندان محکوم شده است.

قاضی «ایمان افشاری» که ریاست شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب را برعهده دارد، امروز ۲۹ دی ۱۴۰۰، امیرعباس آذرم‌وند را به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، به تحمل سه سال و هفت ماه حبس و بابت اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، به تحمل هشت ماه زندان محکوم کرده است.

هم‌چنین منع عضویت در گروه‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور به مدت دو سال، از دیگر احکام صادر شده علیه این روزنامه‌نگار است.

امیرعباس آذرم‌وند پیش از این، در تاریخ ۱۰ شهریور سال جاری توسط ماموران وزارت اطلاعات دولت «ابراهیم رئیسی» بازداشت و پس از گذشت ۲۰ روز، با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی و به صورت موقت از زندان «اوین» تهران آزاد شده بود.

یکی از نزدیکان این روزنامه‌نگار در زمان بازداشت او به «خبرنگاری جرم نیست» گفته بود بازجوی پرونده به خانواده آذرم‌وند اطلاع داده است که خودش تشخیص می‌دهد امیرعباس چه زمانی آزاد شود، نه قاضی!

نفوذ فراقانونی و تسلط به قاضی توسط بازجویان امنیتی، یکی از مواردی است که در سال‌های اخیر بارها مورد اعتراض فعالان حقوق بشر و روزنامه‌نگاران زندانی بوده است.

 

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.