رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | حسین کمانگر با تودیع قرار وثیقه از زندان سنندج آزاد شد


خبرگزاری هرانا – حسین کمانگر، شهروند اهل شهرستان کامیاران امروز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت از زندان سنندج آزاد شد. آقای کمانگر پیشتر توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود. پس از نقض این حکم در دیوان عالی کشور، پرونده وی در شعبه هم عرض در حال رسیدگی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز چهارشنبه ۲۹ دی‌ماه۱۴۰۰، حسین کمانگر، شهروند اهل شهرستان کامیاران از زندان سنندج آزاد شد.

آزادی حسین کمانگر با تودیع قرار وثیقه یک میلیارد تومانی به صورت موقت صورت گرفته است.

 در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: پس از نقض حکم ١۵ سال حبس آقای کمانگر در دیوان عالی کشور، پرونده وی به شعبه هم‌عرض ارجاع داده شده بود.

این منبع مطلع اعلام کرد: روز سه‌شنبه ۲۱ دی‌ماه جلسه محاکمه این زندانی سیاسی در شعبه دوم دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی “شرفی” برگزار و دادگاه با آزادی موقت این زندانی سیاسی تا صدور حکم جدید موافقت کرده است.

پیشتر وی در تاریخ ۷ فروردین‌ماه سال جاری، توسط شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی “سعیدی” از بابت اتهام بغی از طریق عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود. جلسه رسیدگی به اتهامات آقای کمانگر طی دو مرحله در تیرماه و بهمن‌ماه ٩٩ برگزار شد.

گفتنی است آقای کمانگر در حالی به عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام متهم شده که پیشتر وی از بابت همین اتهام توسط نیروهای اداره اطلاعات سنندج طی دو مرحله بازداشت و پس از محاکمه در دادگاه، از اتهام وارده تبرئه شده بود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.