رسانه خبری پیامِ ایرانی

داعش ۱۱ نفر را در شرق سوریه اعدام کرد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه داعش در دو روز گذشته ۱۱ نفر که بیشترشان پیکارجویان نزدیک به رژیم سوریه بودند را در شرق این کشور اعدام کرد.

بر همین اساس ۷ پیکارجوی از گروه‌های شبه‌نظامی هوادار رژیم در صحرای دیرالزور اعدام شدند و اجساد این افراد روز دوشنبه ۱۸ می ۲۰۲۰ در مسیر دیرالزور-دمشق در جنوب غرب استان دیرالزور پیدا شد.

نیروهای داعش پیش از این مسیر دیرالزور به دمشق را در منطقه کباجب قطع کرده بودند. آنها همچنین یک خودرو که سرنشینان آن یک افسر ارتش سوریه، دو فرد نظامی دیگر و یک زن بودند را توقیف کرده و همه سرنشینان این خودرو را کشتند.

با این حال داعش این بار برخلاف همیشه که مسئولیت حملات خود را به سرعت در کانال تلگرامش بر عهده می‌گرفت، این بار این کار را بلافاصله نکرد.

از زمان شکست و عقب‌نشینی نیروهای داعش در مارس ۲۰۱۹، این گروه حملات خونباری را به ویژه در منطقه بین حومه دیرالزور و السخنی در صحرای شرقی حمص انجام می‌دهد.

در ۷ می ۲۰۲۰ هم ۱۱ نفر از نیروهای طرفدار رژیم سوریه و افراد مسلح هوادار دمشق به دست داعش کشته شدند.

نیروهای داعش در حملات خود علاوه بر نیروهای رژیم سوریه و شبه‌نظامیان طرفدار دمشق، نیروهای کُرد مورد حمایت واشنگتن را هم هدف قرار می‌دهند.

داعش در سال ۲۰۱۴ بیش از یک سوم مساحت عراق و بخش‌های زیادی از سوریه را در اختیار گرفت ولی بعدها و در پی شکست‌های متعدد این سرزمین‌ها را از دست داد. در پی جنگ داخلی سوریه که از مارس ۲۰۱۱ آغاز شد، تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.