رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دادگاه تجدید نظر؛ حکم حبس و جزای نقدی محمود صادقی تایید شد


خبرگزاری هرانا – حکم محکومیت محمود صادقی، نماینده مجلس، در مرحله تجدید نظر تایید شد. وی پیشتر در پی شکایت صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه، به ۲۱ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، حکم حبس و جزای نقدی محمود صادقی، نماینده مجلس توسط دادگاه تجدید نظر استان تهران تایید شد.

این نماینده مجلس پیشتر در دادگاه بدوی به ۲۱ ماه حبس و جزای نقدی محکوم شده بود. صدور این حکم در پی شکایت صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه از وی صورت گرفته است.

صادقی پیشتر با بیان اینکه این حکم اواخر بهمن ماه ۹۸ صادر و اوایل اسفند ماه به او ابلاغ شده است، گفته بود: “با توجه به اینکه در شرایطی که کشور درگیر بحران کرونا است، ممکن بود انتشار این رأی موجب تنش در فضای جامعه شود و همچنین با توجه به اقدامات اصلاحی رئیس قوه قضاییه مفاد رأی را رسانه‌ای نکردم. فعلا درخواست تجدیدنظر داده‌ام و امیدوارم ادله من مورد توجه دادگاه تجدیدنظر قرار گیرد”.

شکایت صادق آملی لاریجانی از آقای صادقی، به دنبال درخواست این نماینده مجلس از وی مبنی بر شفاف سازی در خصوص حساب‌های شخصی‌اش در سال ۹۵ صورت گرفته است.

گفتنی است روز سه شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه ۹۹، نیز محمود صادقی در خصوص پرونده ای دیگر  با دریافت ابلاغیه‌ای برای روز ۱۳ مردادماه ۹۹، به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه احضار شده بود.

وی در این خصوص گفته بود که “این موضوع هم از پرونده‌سازی های دادستان سابق تهران علیه من به دنبال تذکر درباره‌ی حساب‌های قوه قضائیه است”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.