رسانه خبری پیامِ ایرانی

سومین روز اعتصاب غذا مقابل محل مذاکرات وین: پیوستن نزار زکا به معترضان


نزار زکا، جمشید برزگر و باری روزن به همراه جمعی از فعالان سیاسی خارج از ایران
توضیح تصویر،

سومین روز اعتصاب غذا در مقابل هتل کوبورگ وین؛ نزار زکا هم به اعتصاب کنندگان پیوست

همزمان با سومین روز اعتصاب غذای باری روزن و جمعی از فعالان سیاسی و روزنامه نگاران ایرانی خارج از این کشور در مقابل محل مذاکرات هسته‌ای برای احیای برجام در وین، نزار زکا، شهروند لبنانی که نزدیک به چهار سال در ایران زندانی بود به جمع اعتصاب کنندگان پیوست.

آقای زکا، صبح روز جمعه اول بهمن ماه با انتشار ویدئویی در توییتر از ورود خود به شهر وین خبر داد. او نوشت که آمده است تا در اعتصاب غذا به باری روزن بپیوندد. او می‌گوید: “ما از قدرت‌های جهانی می‌خواهیم که قبل از امضای هر گونه توافقی، آزادی همه گروگان‌هایی را که در ایران نگهداری می‌شوند را در اولویت قرار دهند.”

نزار زکا، شهروند لبنانی است که به دعوت دولت ایران به ایران سفر کرده بود و بعدا به ظن جاسوسی بازداشت و نزدیک به چهار سال در ایران زندانی بود. او در سال ۲۰۱۹ با درخواست رئیس جمهور لبنان و پادرمیانی دبیرکل حزب‌الله لبنان آزاد شد و بلافاصله به بیروت رفت.

باری روزن، ۷۵ ساله و از دیپلمات‌های سابق ایالات متحده آمریکا در ایران که در جریان اشغال سفارت این کشور در تهران ۴۴۴ روز گروگان گرفته شده بود، از روز سه شنبه، ۲۸ دی، با هدف کمک به آزادی زندانیان دوتابعیتی از زندان‌های جمهوری اسلامی ایران، در وین اعتصاب غذا کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.