رسانه خبری پیامِ ایرانی

اعتراض کارگران نوبت‌کار پتروشیمی دماوند به تحمیل برنامه کاری جدید


Share

مدیرعامل پتروشیمی دماوند واقع در عسلویه تصمیم است شیفت کاری کارگران نوبت‌کار را تغییر دهند. کارگران در اعتراض به این امر نامه سرگشاده‌ای منتشر کرده و نوشته‌اند بی‌اعتنایی مدیران به خواست کارگران، سبب شده صبر و تحمل کارگران به پایان برسد.

پتروشیمی- عکس از آرشیو

در نامه سرگشاده کارگران پتروشیمی دماوند آمده است که از ابتدای راه‌اندازی پتروشیمی‌های عسلویه برنامه کاری به صورت هفتگی تعریف شده بود و پرسنل نوبتکار یک هفته روز کار، یک هفته شبکار و یک هفته استراحت داشتند. طبق تصمیم مدیرعامل، از ابتدای خرداد و پرسنل نوبتکار در شیفت‌های ۱۲ ساعته، چهار روز روزکار، چهار روز شبکار کار می‌کنند و چهار روز استراحت خواهند داشت.

این تصمیم سبب می‌شود کارگرانی که از مناطق دیگر برای کار به عسلویه آمده و در اوقات تعطیلی نزد خانواده خود بازمی‌گردند، امکان دیدار خانواده خود را عملا از دست بدهند.

«نفت ما» ۲۸ اردیبهشت به نقل از نامه سرگشاده کارگران نوشت:

«پرسنل این شرکت تاکنون سعی کرده‌اند با مذاکره و نامه نگاری مدیران این شرکت را منصرف کنند. ولی ادامه این برنامه ممکن است از صبر و تحمل کارکنان خارج شده و عواقب ناخواسته و خطرناکی را نیز در پی داشته باشد.»

کارگران می‌گویند مدیران با اجرای این تصمیم سعی در اسکان اجباری کارگران در منطقه را دارند که هوای آن بسیار آلوده است و به دلیل مهاجرت گسترده، هزینه اسکان و زندگی در آن بالاست.


بیشتر بخوانید:

کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران مقابل ساختمان شورای شهر تجمع کردند

تن زخمی کارگران معدن: کسی صدای ما را نمی‌شنود

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.