رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | کشته و زخمی شدن ۳ شهروند در پی تیراندازی نیروهای نظامی در هرمزگان


خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت، در پی تیراندازی مستقیم نیروهای نظامی به سمت یک قایق در بند کلاهی واقع در استان هرمزگان ۳ شهروند کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالان بلوچ، روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۹،  در جریان تیراندازی مستقیم ماموران دریابانی در بندر کلاهی دو ناخدای لنج سوختبر کشته و یک ملوان دیگر زخمی شده است.

بر اساس این گزارش ماموران دریابانی بندرعباس با یک شناور جنگی سارم به سمت این لنج سوخت‌بر رفته و برای متوقف کردن آن، تیراندازی کردند.

هویت دو ناخدای کشته شده این لنج “محمد ملاحی” و “فریدون ملاحی” فرزند عیسی عنوان شده است.

در این گزارش حال دیگر شهروند زخمی شده وخیم گزارش شده و عمچنین دیگر ملوان های لنج بازداشت و به بازداشتگاه بندر کوهستک از توابع شهرستان سیریک منتقل شدند.

سالانه ده ها نفر از شهروندان عمدتا بلوچ در استان های سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در تیراندازی ماموران کشته می شوند، عمده این افراد کسانی هستند که به کار فروش و جا‌به جایی سوخت مشغول اند که حکومت ایران آن را قاچاق می نامد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.



منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.