رسانه خبری پیامِ ایرانی

واشنگتن پست: اسرائیل پشت حمله سایبری به بندر شهید رجایی بوده است | ایران | DWروزنامه واشنگتن پست در گزارشی که روز دوشنبه ۱۸ مه منتشر شد، فاش کرده که اسرائیل پشت حمله سایبری به  تاسیسات آبی و جاده‌ای بندر شهید رجایی بوده است. این حمله روز ۹ مه (۲۰ اردیبهشت) روی داد.

یک مقام دولت آمریکا و مقامات رسمی “یک دولت خارجی” که نامشان فاش نشده به واشنگتن‌ پست گفته‌اند حمله روز ۹ مه باعث قطع  کامپیوترهای ایران شده است. به گفته این دو مقام آمریکایی این حمله در واکنش به حمله‌سایبری‌ای صورت گرفته که ایران در ماه آوریل به تاسیسات آبی روستایی اسرائیل  انجام داده بود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

سفارت اسرائیل در واشنگتن به پرسش رویترز درباره گزارش واشنگتن پست پاسخی نداده است.

محمد راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران روز ۲۲ اردیبهشت در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا حمله سایبری به بندر شهید رجایی را “ناکام” دانست و گفت این حمله تنها توانسته است “به تعدادی از سامانه‌های اختصاصی عملیاتی بخش خصوصی در بنادر نفوذ کند و آسیب برساند”.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

اما مقام امنیتی “یک دولت خارجی” به واشنگتن پست گفته این حمله “به شدت دقیق” بوده و تخریبی که به بندر ایرانی وارد کرده بسیار بیشتر از آن چیزی است که مقامات رسمی ایران ادعا کرده‌اند.

واشنگتن پست روز ۸ مه نیز گفته بود که ایران پشت حمله سایبری به شبکه آب‌رسانی روستایی اسرائیل در ماه آوریل قرار دارد. این روزنامه آمریکایی به نقل لز مقامات رسمی نزدیک به این موضوع گفته که این حمله پیش از آنکه بتواند خسارت قابل توجهی وارد کند شناسایی و خنثی شده بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.