رسانه خبری پیامِ ایرانی

ترامپ برای مقابله با ویروس کرونا داروی ضدمالاریا مصرف می‌کند | جهان | DW


این نخستین باری نیست که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به توصیه دانشمندان و پژوهشگران توجهی نمی‌کند. او می‌گوید که از چند روز پیش، هر روز یک عدد قرص هیدروکسی‌کلروکین مصرف می‌کند و “حال جسمانی‌اش خوب است.»

داروی هیدروکسی‌کلروکین برای درمان بیماری مالاریا تجویز می‌شود. اینکه این دارو چه تاثیری بر بیماری کووید-۱۹ دارد، موضوعی است که ظرف هفته‌های گذشته در آزمایشگاه‌ها در کشورهای مختلف جهان، از جمله در چین و فرانسه مورد بررسی است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سایت “اشپیگل‌آنلاین” این اقدام دونالد ترامپ را “سهل‌انگاری” نامیده و آن را خطرناک ارزیابی کرده است. لازم به یادآوری است که ترامپ مدعی شده نه تنها قرص هیدروکسی‌کلروکین برای او مفید بوده، بلکه حتی گفته است که بسیاری از پزشکان و پرستاران در بیمارستا‌ن‌ها نیز از این دارو برای پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ استفاده می‌کنند و نتیجه مثبتی گرفته‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است که او “داستان‌های خوب بسیاری درباره تاثیرات این دارو” شنیده است و او این اقدام را در هماهنگی با پزشکان کاخ سفید انجام می‌دهد.

پس از مشاهده دو مورد از ابتلا به ویروس کرونا در بین شاغلان کاخ سفید و از جمله کتی میلر، سخنگوی مایک پنس، معاون ترامپ، انجام تست کرونا در کاخ سفید از حالت هفتگی به حالت روزانه تغییر کرد.

ترامپ اعلام کرده است که تست کرونای او منفی بوده است. اما روشن نیست که رئیس جمهوری آمریکا قرص هیدروکسی‌کلروکین را برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا مصرف می‌کند یا برای درمان بیماری کووید-۱۹.

“هدیه الهی”

در ماه مارس و همچنین ماه آوریل، دونالد ترامپ بارها از موثر واقع شدن هیدروکسی‌کلروکین در درمان بیماران کووید-۱۹ سخن گفته بود.

ترامپ حتی از داروی ضد مالاریا به عنوان “هدیه الهی” نام برده بود. این در حالی است که در اواخر ماه آوریل، مرکز نظارت بر مواد خوراکی و دارویی آمریکا نسبت به مصرف هیدروکسی‌کلروکین هشدار داده بود.

داروی هیدروکسی‌کلروکین

داروی هیدروکسی‌کلروکین

در گزارش این مرکز تصریح شده بود که هیچ سند قابل اعتمادی درباره تاثیر داروی ضد مالاریا برای درمان و پیشگیری بیماری کووید-۱۹ وجود ندارد.

در این گزارش حتی ذکر شده بود که استفاده از هیدروکسی‌کلروکین می‌تواند باعث اختلال در گردش خون افراد شده و جان آن‌ها را به خطر بیاندازد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

بر اساس مطالعات و آزمایش‌هایی که اخیرا در آمریکا بر روی ۲۰۰۰ نفر صورت گرفته، گفته شده است که استفاده از داروی ضد مالاریا در همراهی با یک آنتی‌بیوتیک (آزیترومایسین) در مراحل نخستین ابتلا به ویروس کرونا می‌تواند از مدت بستری شدن بیمار در بیمارستان و خطر مرگ او بکاهد.

باید یادآور شد که از زمان شیوع بیماری کووید-۱۹ در آمریکا، حدود یک و نیم میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده و ۹۰ هزار نفر جان خود را در اثر ابتلا به ویروس کرونا از دست داده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.