سخنگوی قوه قضائیه روز سه‌شنبه ۳۰ اردیبهشت‌ در نشست با خبرنگاران، خبر بازداشت رضا اسلامی، دانشیار دانشگاه و عضو هیأت علمی دانشکده حقوق دانشگاه بهشتی را در محیط دانشگاه تکذیب کرد. به گزارش خبرگزاری میزان، غلامحسین اسماعیلی با تکذیب این خبر گفت که بازداشت این استاد دانشگاه «حتی در پیرامون دانشگاه هم نبوده است.» او با تشبیه تفتیش دفتر این استاد دانشگاه به «خنثی‌سازی بمب» گفت: «حضور ضابطین در دانشگاه برای این بود که بعد از بازداشت، [رضا اسلامی] در بازجویی خودش اقرار و اعتراف کرده که بخشی از اسناد مجرمانه او در اتاق کارش و دانشگاه در لپ‌تاپ وی نگهداری می‌شده. [مأموران] رفتند و این اسناد را از اتاق او برداشتند.»
اسماعیلی در ادامه خطاب به خبرنگاران پرسید: «وقتی فرد ادعا می‌کند اسناد مجرمانه در اتاقش است باید آن را برداریم، یا برای خنثی‌سازی بمب هم نباید مراجعه کنیم؟»
این ادعای سخنگوی قوه قضائیه در حالی‌ست که براساس گزارش‌های رسیده از منابع حقوق بشری در ایران، مأموران وزارت اطلاعات روز ۲۶ اردیبهشت ‌ماه، به محل کار رضا اسلامی در دانشگاه بهشتی تهران یورش برده و این استاد دانشگاه را در محل کارش بازداشت کرده‌اند. طبق این گزارش‌ها، مأموران امنیتی پس از بازداشت رضا اسلامی او را به محل سکونتش منتقل کرده و پس از تفتیش منزل، برخی دیگر از لوازم شخصی او را ضبط کرده‌اند. ‎
در مورد اتهامات این استاد دانشگاه اطلاع‌رسانی دقیقی انجام نشده و سخنگوی قوه قضائیه نیز در صحبت‌های امروز خود اتهام رضا اسلامی را به شکل شفاف و روشن مشخص نکرد.