رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دو متهم اقتصادی به اعدام محکوم شدند


خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، سخنگوی قوه قضاییه ضمن شرح جزییات احکام صادره علیه تعدادی از متهمان اقتصادی، از محکومیت دو تن از آنان به اعدام توسط شعبه دوم ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، امروز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه ضمن شرح جزییات  احکام قطعی تعدادی از متهمان اقتصادی از محکومیت دو تن از آنان به اعدام توسط شعبه دوم ویژه رسیدگی به اخلال در نظام اقتصادی کشور خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در پرونده اول با بیش از ۵۰ متهم، کیفرخواستی برای ۴۳ نفر صادر و به دادگاه ارسال شد، اعلام کرد: “در پرونده اول که یک پرونده تلفیقی است که بخشی از آن اخلال در نظام ارزی و بخشی اخلال در سکه و بازار سکه کشور و بخشی هم اخلال در نظام اقتصادی خودرو است، این پرونده‌ها تلفیق شد و به محکومیت ۳۴ نفر انجامید که از میان آنان نفر اول «وحید بهزادی، فرزند ابوطالب» و همچنین همسرش به نام «نجوا لاشیدایی، فرزند علی» محکوم به اعدام شدند”.

وی در ادامه افزود: “حکم اعدام صادره قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است؛ اما چون این احکام از شعبه ویژه ما است از بیان جزئیات اتهامات و محکومیتشان معذوریت و ممنوعیت قانونی نداریم”.

بر اساس این گزارش، برخی از اتهامات این دو تن، «مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری و حواله جات و امورات صرافی بدون مجوز، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش خرید خودرو از شرکت سایپا و مشارکت در عملیات پولشویی سازمان یافته» عنوان شده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.