رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در افغانستان؛ بیشترین آمار مبتلایان در یک روز؛ مبتلایان ۷۶۵۳ نفر، جان باختگان ۱۷۸ نفر


کرونا در افغانستان: بیشترین آمار مبتلایان در یک روز؛ مبتلایان ۷۶۵۳ نفر، جان باختگان ۱۷۸ نفرحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

کرونا در افغانستان: بیشترین آمار مبتلایان در یک روز؛ مبتلایان ۷۶۵۳ نفر، جان باختگان ۱۷۸ نفر

وزارت صحت/بهداشت أفغانستان بیشترین آمار مبتلایان کرونا در یک روز را از آغاز شیوع آن در این کشور شناسایی کرده است. با ۵۸۱ مورد تازه مثبت کرونا شمار بیماران کووید ۱۹ در افغانستان به ۷۶۵۳ نفر رسید. با ثبت پنج مورد مرگ در نتیجه این بیماری شمار جان باختگان نیز به ۱۷۸ نفر افزایش یافت. شیوع ویروس کرونا در این کشور با بی‌توجهی مردم به محدودیت‌های قرنطینه و آمادگی آنها برای عید فطر همراه شده است.

وزارت صحت/بهداشت أفغانستان بیشترین آمار مبتلایان کرونا در یک روز را از آغاز شیوع آن در این کشور شناسایی کرده است.

به اساس اطلاعات این وزارتخانه اکنون با ۵۸۱ مورد تازه مثبت کرونا در شبانه‌روز گذشته، شمار بیماران کووید ۱۹ در این کشور به ۷۶۵۳ نفر رسیده است.

با ثبت پنج مورد مرگ در نتیجه این بیماری در ولایات لوگر، لغمان، سمنگان، پنجشیر و زابل، شمار جان‌باختگان در نتیجه کووید ۱۹ هم به ۱۷۸ نفر رسید.

وزارت بهداشت از بهبود سلامت ۴۹ بیمار در یک شبانه روز گذشته نیز خبر داده است. حالا شمار بهبودیافتگان هم به ۸۵۰ نفر افزایش یافته است.

شیوع ویروس کرونا در افغانستان در حالی سرعت گرفتن است و بسیاری از شهروندان این کشور محدودیت‌های تردد را نادیده گرفته و شمار زیادی از آنها برای تجلیل عید فطر آمادگی می‌گیرند.

حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

وزارت بهداشت افغانستان همچنین از مردم خواسته که در روزهای عید در خانه‌های خود بمانند و از دید و بازدید خودداری کنند

وحید مجروح، معاون وزارت صحت عامه می‌گوید که شمار رویدادهای مثبت کرونا روز به روز رو به افزایش است و پیوند بسیاری عمیقی میان بی پروایی مردم در رعایت اصول قرنطین و افزایش واقعات مثبت دیده می‌شود.

او می‌گوید: “اگر مردم به اصول قرنطین پایبند نمانند با تمام تلاش های وزارت صحت عامه، دامنه این فاجعه هر روز گسترده‌تر خواهد شد. یگانه راه جلوگیری از این بیماری رعایت اصول قرنطین، فاصله اجتماعی و رعایت تدابیر پیشگیرانه است.”

وزارت بهداشت افغانستان همچنین از مردم خواسته که در روزهای عید در خانه‌های خود بمانند و از دید و بازدید خودداری کنند

این نهاد از مردم خواسته که به جای خرید تدارکات عید، پول آن را به نیازمندان کمک کرده و از این طریق هم خود و هم خانواده دیگری را آسوده خاطر سازند.

همزمان با افزایش شمار بیماران کووید ۱۹ در افغانستان کمک‌ها به این کشور برای مبارزه با این بیماری ادامه دارد

قرار است امروز یک بسته کمکی دیگر از کشور قطر به افغانستان برسد. کیت‌های تشخیصی و تجهیزات بهداشتی از کمک‌های قبلی این کشور به افغانستان بود.

ترکیه نیز قرار است بسته‌های غذایی را امروز به دفتر ولایت کابل بسپارد.

حق نشر عکس
MOPH

Image caption

وزیر صحت اافغانستان حدود ده روز پیش به ویروس کرونا مبتلا شده بود

بهبود وزیر صحت عامه افغانستان

وزارت صحت عامه عصر روز گذشته اعلام کرد که آزمایش دوم کرونا فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه أفغانستان، منفی گزارش شده است و او در حال بهبود است.

حدود ده روز پیش این نهاد اعلام کرده بود که آقای فیروز به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده است.

حالا این وزارتخانه می‌گوید که پس از مدتی قرنطین خانگی اکنون وضعیت عمومی آقای فیروز کاملا خوب است و به زودی به وظیفه‌اش برخواهد گشت.

مواد تازه شناسایی شده این بیماری شامل: کابل ۱۶۵ مورد، هرات ۳۸ مورد، بلخ ۵۵ مورد، پکتیا ۲۹ مورد، ننگرهار ۱۳۴ مورد، بادغیس ۱۳ مورد، غزنی ۲۱ مورد، میدان وردک، بدخشان و دایکندی هر کدام یک مورد، تخار ۱۲ مورد، بغلان پنج مورد، لغمان ۳۰ مورد، سمنگان ۲۳ مورد، قندوز و پروان هر کدام چهار مورد، پنجشیر ۹ مورد، پکتیکا ۳ مورد، کنر ۱۶ مورد، سرپل ۱۵ مورد و خوست دو مورد می‌شود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.