رسانه خبری پیامِ ایرانی

ایران تایید کرد بندری در جنوب این کشور مورد حمله سایبری قرار گرفته


واشنگتن پست: حمله سایبری به بندر رجایی کار اسرائیل است

منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

روزنامه واشنگتن پست نوشت که بندر رجایی در استان هرمزگان روز شنبه ۹ می ۲۰۲۰ مورد حمله سایبری اسرائیل قرار گرفته و به همین دلیل فعالیت‌های این بندر مختل شده بود. ایران رخ دادن این حمله را تایید کرد.

در این حمله که گفته شده در پاسخ به حمله سایبری ۲۴ آوریل ایران به سیستم توزیع آب اسرائیل صورت گرفت، فعالیت بندر راهبردی «شهید رجایی» در کرانه شمالی خلیج عربی به طور ناگهانی مختل شد.

مقامات ایران وقوع اختلال در سیستم‌های رایانه‌ای این بندر را تایید و این اختلال را ناشی از یک حمله سایبری احتمالی دانست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم یک مقام مسئول در بندر شهید رجایی درباره حملات صورت گرفته به این بندر توضیح داد: «در هفته گذشته برخی اختلال‌ها در سامانه‌های رایانه‌ای بندر به وقوع پیوست که می‌تواند ناشی از حمله سایبری باشد.»

واشنگتن پست در گزارش روز دوشنبه ۱۸ می خود، به نقل از یک مقام مسئول آمریکایی، اسرائیل را عامل حملات سایبری به بندر رجایی معرفی کرده بود.

روز دوشنبه و همزمان با هشدار ایالات متحده آمریکا به ایران درباره ارسال انرژی به ونزوئلا، وبگاه شرکت تانکر تراکرز که به رهگیری داده‌های حمل و نقل نفت در جهان می‌پردازد، اعلام کرد که پنج نفتکش ایرانی با بار بنزین از بندر رجایی راهی ونزوئلا شده و حدود ۲۲۰ تا ۲۴۰ میلیون لیتر بنزین به مقصد این کشور حمل کرده‌ند.

این پنج نفتکش ایرانی، فورچن، پتونیا، فورست، فاکسون و کلاویل نام دارند و در ماه‌های مارس و آوریل از بندر رجایی مسیر خود به سمت ونزوئلا را آغاز کرده‌اند. واشنگتن در روزهای گذشته هشدار داد که تعدادی از نفتکش‌های ایرانی در مسیر حرکت به ونزوئلا هستند.

نیروی دریایی ارتش آمریکا هم روز چهارشنبه چهار کشتی جنگی و یک فروند هواپیمای بوئینگ بی۸ به منطقه دریای کارائیب اعزام کرد. یک مقام عالیرتبه دولت آمریکا روز پنج‌شنبه به خبرگزاری رویترز گفت که آمریکا در حال بررسی اقداماتی است که می‌توان علیه اقدام ایران به ارسال سوخت به ونزوئلا در دستور کار قرار داد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.