حکم یک‌سال حبس فرزانه جلالی، فعال حقوق زنان و شهروند اهل کرمانشاه، که پیش‌تر در شعبه دوم دادگاه انقلاب کرمانشاه صادر شده بود، در دادگاه تجدید نظر این استان، عینا تأیید شد.
سایت شبکه حقوق بشر کردستان به ‌نقل از این فعال مدنی نوشت که حکم یک سال حبس تعزیری او در شعبه ۱۸ دادگاه تجدید نظر استان کرمانشاه به ریاست قاضی «قلخانی» و «حسن زاده» تأیید شده است.
فرزانه جلالی، دانش‌آموخته رشته مردم‌شناسی در دانشگاه تهران، عضو سابق انجمن اسلامی و مدیر مسئول سابق نشریه «صبح» این دانشگاه است. این فعال مدنی کُرد، آبان‌ ۹۸ از سوی شعبه دو دادگاه انقلاب کرمانشاه به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک‌سال حبس محکوم شده بود.
او روز پنجم اسفند سال ۱۳۹۵ در یکی از خیابان‌های شهر کرمانشاه از سوی مأموران اداره اطلاعات این شهر بازداشت و به بازداشتگاه این اداره در میدان نفت کرمانشاه منتقل شد. او پس از ۱۷ روز بازداشت و تحمل انفرادی روز ۲۲ اسفند ۹۵ با سپردن قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی به‌ صورت موقت آزاد شد. اداره اطلاعات کرمانشاه حتی پس از آزادی جلالی، بارها این فعال مدنی را احضار و برای همکاری با این نهاد امنیتی تحت فشار قرار داد. این فشارها در نهایت منجر به خروج اجباری این فعال حقوق زنان از کشور شد.
فرزانه جلالی پیش از این به دلیل فعالیت‌های دانشجویی، علی‌رغم کسب رتبه شش در کنکور کارشناسی ارشد در سال ۱۳۸۹ از ادامه تحصیل محروم شد. ‎