رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در ایران؛ اُمیکرون تعداد شهرهای قرمز را افزایش داد<![CDATA[20 ساعت،18 دقیقه

استان‌وایر – وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران با تایید آغاز پیک ششم کرونا، روز جمعه، ۸ بهمن ۱۴۰۰، از روند رو به افزایش تعداد شهرهای قرمز در کشور خبر داد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر سویه غالب کشور ویروس جهش‌یافته اُمیکرون است و براساس آخرین آمارها تعداد شهرهای قرمز کرونا در ۲۴ ساعت منتهی به روز جمعه از ۱ شهر به ۷ شهر افزایش پیدا کرد.

در حال حاضر شهرهای قم، کاشان، فردوس، ابرکوه، اردکان، خاتم و مهریز در وضعیت قرمز قرار دارند.

«بهرام عین‌اللهی»، وزیر بهداشت، عصر روز پنج‌شنبه، ۷ بهمن ۱۴۰۰، با اعلام ورود کشور به پیک ششم کرونا در پی افزایش موارد بستری و سرپایی، در حساب کاربری خود در توییتر از شهروندان خواست که شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت و برای تزریق دز سوم واکسن اقدام کنند.

علاوه بر افزایش شهرهای قرمز، تعدادی از شهرهای ایران نیز وارد وضعیت نارنجی شدند. براساس گزارش وزارت بهداشت شهرستان‌های تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و ۳۹ شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی قرار گرفته‌اند. شهرهای زرد نیز به ۲۱۷ شهر رسید و تعداد شهرهای آبی به ۱۸۱ شهر کاهش یافته است.

براساس اعلام وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا، وضعیت قرمز یا خیلی پرخطر شرایطی است که در یک شهر از هر صدهزار نفر، دست‌کم ده نفر به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده باشند. در وضعیت نارنجی یا پرخطر هم در یک شهر از هر صدهزار نفر، دست‌کم شش نفر به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند.

پیش از این «حمید سوری»، رییس کارگروه بهداشت و پیش‌گیری قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در تاریخ ۲ بهمن ۱۴۰۰، به «ایران وایر» گفته بود «آن چیزی که به عنوان رنگ‌بندی از ابتدا مطرح شد، از اساس اشتباه بوده و نمی‌توانست تصویر کامل و درستی را از اپیدمی کووید-۱۹ را نشان دهد».

او گفت در حال حاضر عملا رنگ‌بندی را کنار گذاشته‌ایم و این در حالی است که حتی جایگزینی برای طرح رنگ‌بندی شهرها تدارک دیده نشده است.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.