رسانه خبری پیامِ ایرانی

ادامه تنش‌ بر سر اوکراین؛ اهرم گاز طبیعی در دست روسیه


ادامه تنش‌ بر سر اوکراین؛ اهرم گاز طبیعی در دست روسیه

با ادامه تنش‌ها بر سر اوکراین، ایالات متحده و اتحادیه اروپا قول داده‌اند برای تامین انرژی اروپا همکاری کنند. جو بایدن و رئیس کمیسیون اروپا، اورزولا فون در لاین در بیانیه‌ای مشترک گفته اند که دو طرف در حال کار بر روی “تامین مداوم، کافی و به موقع” گاز طبیعی به اتحادیه اروپا هستند. آنها گفتند که می‌خواهند از منابع مختلف در سراسر جهان استفاده کنند تا از شوک‌های عرضه، مانند شوک‌هایی که می‌تواند ناشی از تهاجم روسیه به اوکراین باشد، جلوگیری کنند.

همزمان ژنرال مارک میلی، مقام ارشد نظامی آمریکا، گفته که افزایش حضور و صف آرایی نیروهای روسیه در مرز اوکراین از نمونه زمان جنگ سرد هم بیشتر است و در صورت درگیری اتفاق وحشتناکی خواهد افتاد که میتواند تلفات بسیاری به ویژه در مناطق شهری بهمراه داشته باشد.

این درحالیست که ولادیمیر پوتین در گفتگوی روز جمعه با امانوئل مکرون همتای فرانسوی خود گفته بدنبال مذاکره با غرب است و نمیخواهد تنش در مرز اوکراین شدت پیدا کند.

ولودیمیر زلونسکی، رئیس جمهوری اوکراین گفته هشدارها نسبت به جنگ قریب‌الوقوع اقتصاد کشورش را به خطر می اندازد و از غرب خواسته است که همزمان با افزایش نیروهای نظامی روسیه در مرز کشورش به هراس از جنگ دامن نزدند. آناهیتا شمس گفتگویی کرده با فرشته پزشک کارشناس امور بین‌الملل درباره موضع روسیه.

برای شنیدن سایر مطالب رادیوی بی بی سی، به صفحه رادیو مراجعه کنید یا برنامه‌های ما را بر روی ساوند کلاود بشنوید.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.