رسانه خبری پیامِ ایرانی

بایدن شمار محدودی از سربازان آمریکایی را به شرق اروپا می‌فرستد | جهان | DWجو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفته است در ِبرنامه ناتو برای افزایش نیرو در کشورهای شرق اروپا شرکت خواهد کرد ودر آینده نزدیک “شمار محدودی” از سربازان آمریکایی را به این منطقه می‌فرستد. ایالات متحده در حال حاضر ۸۵۰۰ سرباز را برای تقویت ناتو در حالت آماده باش قرار داده است.

ناتو اوایل این هفته اعلام کرد که حضور نظامی خود را در شرق اروپا تقویت خواهد کرد. چند کشور عضو پیمان آتلانتیک شمالی می‌خواهند هواپیماها و کشتی‌های جنگی بیشتری را به دریای بالتیک و کشورهای شرق اروپا مانند لیتوانی، رومانی و بلغارستان بفرستند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

هم‌زمان با این تحرکات، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا گفته است که “می‌توان از تشدید درگیری جلوگیری کرد”. او روز جمعه ۲۸ ژانویه به خبرنگاران در واشنگتن گفت که درگیری “اجتناب ناپذیر نیست” و “هنوز فرصت برای دیپلماسی وجود دارد”. به گفته او پوتین ممکن است تصمیم به کاهش تنش و “خروج نیروهای روسیه” بگیرد.

بنابر گزارش‌ منابع غربی، روسیه بیش از ۱۰۰ هزار سرباز و تجهیزات سنگین را در مرز اوکراین گرد آورده و غرب نگران این است که روسیه پس از الحاق کریمه در سال ۲۰۱۴ به اوکراین حمله کند.

کرملین هرگونه طرح تهاجم به اوکراین را رد می کند، اما در عین حال می گوید که از سوی این کشور و ناتو در معرض خطر است. ولادیمیر پوتین، رئيس جمهور روسیه خواستار توافقی با ایالات متحده و ناتو است که گسترش ناتو به سمت شرق و ایجاد پایگاه های نظامی آمریکا در کشورهای حوزه نفوذ شوروی سابق را ممنوع کند. ایالات متحده و متحدان غربی آن تاکنون این خواست را نپذیرفته‌اند. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.