رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک شرکت چینی به دلیل ارائه خدمات به شرکت هواپیمایی ماهان از سوی آمریکا تحریم شد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، روز سه‌شنبه ۱۹ می ۲۰۲۰ اعلام کرد کشورش یک شرکت هواپیمایی چینی را به دلیل ارائه شرکت هواپیمایی ماهان ایر ایران تحریم کرد. ماهان ایران از سال ۲۰۱۱ از سوی آمریکا تحریم شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت که شرکت « شانگهای سینت لوجستیک لیمتید» نمایندگی فروش و ماهان ایر و خدمات‌رسانی به این شرکت را بر عهده گرفته و به این دلیل از سوی آمریکا تحریم شد.

وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) هم اعلام کرد شرکت Shanghai Saint Logistics به دلیل فعالیت به عنوان نماینده فروش شرکت ماهان در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت. این شرکت هفتمین نماینده فروش شرکت ماهان ایر است که از سوی آمریکا تحریم می‌شود.

استیون منوچین، وزیر امور خزانه‌داری آمریکا در این‌باره گفت: « ما برای هدف قرار دادن شرکت‌هایی که به ارتباط تجاری با ماهان‌ ایر ادامه می‌دهند، تردید نخواهیم کرد.»

ماهان ایر به دلیل خدمات‌رسانی به سپاه پاسداران و انتقال پیکارجو و تسلیحات به سوریه از سال ۲۰۱۱ از سوی آمریکا تحریم شد. پرواز هواپیماهای ماهان ایر از سال ۲۰۱۹ نیز بر فراز آلمان و فرانسه ممنوع شد.

در پی جنگ داخلی سوریه که از مارس ۲۰۱۱ آغاز شد، تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شدند. ایران در این جنگ با تمام توان از رژیم بشار اسد حمایت کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.