رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | صدور حکم اعدام برای یک متهم در تهران همزمان با رهایی یک زندانی از اعدام در شهرضا/ طی یک سال رهایی ۳۱ زندانی از اعدام در خراسان رضوی


خبرگزاری هرانا – یک متهم در تهران از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شد. همچنین دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا از رهایی یک محکوم به اعدام در این شهرستان، خبر داد. در خبری دیگر رییس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی گفت که ۳۱ پرونده قتل منتهی به حکم اعدام طی یک سال اخیر در این استان به مصالحه انجامیده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک متهم به قتل در تهران به اعدام محکوم شد.

بر اساس این گزارش، صبح هشتم فروردین ماه امسال یک سرقت در یکی از مغازه های موبایل فروشی خیابان کاشانی اسلامشهر رخ داد که طی آن دو مرد با نقشه از پیش طراحی شده وارد مغازه شدند و صاحب مغازه موبایل فروشی به نام فرشاد ۲۷ ساله را به شدت زخمی کردند و پس از سرقت ۵۰ گوشی موبایل، از محل گریختند.

فرشاد که شاهرگ گردنش بریده شده بود با برادرش تماس گرفت و به بیمارستان منتقل شد اما ساعتی بعد به کما رفت و تلاش پزشکان برای نجات جان وی بی نتیجه ماند. در این میان پدر و مادر فرشاد با اهدای اعضای بدن فرزندشان موافقت کردند و اعضای بدن فرشاد به چندین بیمار نیازمند اهدا شد.

با اعلام این خبر به پلیس ماموران پیگیر ماجرا شد و در نخستین گام از تحقیقات به بررسی دوربین های مداربسته مغازه پرداخت. در بررسی ها روشن شد دو پسر جوان که به عنوان مشتری وارد مغازه شده بودند از تعطیلی سایر مغازه ها و خلوتی شهر به خاطر شیوع ویروس کرونا سوء استفاده کرده و پس از زخمی کردن صاحب مغازه و سرقت گوشی های موبایل از داخل گاوصندوق ،به همراه همدست دیگرشان که در بیرون از مغازه مراقب اوضاع بود گریخته اند.

با مرگ صاحب موبایل فروشی تحقیقات برای ردیابی متهمان آغاز و سه متهم جوان در اسلامشهر ردیابی و بازداشت شدند. آنها به درگیری با مرد موبایل فروش و قتل وی با انگیزه سرقت اعتراف کردند.

پرونده با صدور کیفرخواست به شعبه یکم دادگاه کیفری یک استان تهران ارسال شد و روز یکشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه به آن رسیدگی شد.

در جلسه رسیدگی به این پرونده که به ریاست قاضی باقری و با حضور دو قاضی مستشار برگزار شد ابتدا نماینده دادستان اسلامشهر در جایگاه ویژه ایستاد و برای فردین ۲۲ ساله به اتهام قتل عمدی، تشکیل باند سرقت و سرقت مسلحانه و برای ابوالفضل ۲۰ ساله و پژمان ۲۲ ساله نیز به اتهام عضویت در باند سرقت مسلحانه و معاونت در سرقت اشد مجازات خواست.

پس از دفاعیات متهمان، قضات وارد شور شدند و با توجه به مدرک های موجود در پرونده و در خواست اعدام از طرف والدین و همسر مقتول، فردین را به اعدام و زندان و دو همدست وی را به زندان محکوم کردند.

رهایی یک زندانی از اعدام در شهرضا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شهرضا در استان اصفهان از بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در این شهرستان خبر داد.

امیرحسین رزاز زاده، گفت: ” با تلاش‌ مددکاران زندان و بخشش اولیای دم، متهم ۲۹ ساله که در جریان یک درگیری مرتکب جرم قتل عمد شده بود، از اعدام رهایی یافت”.

وی با بیان اینکه در روزهای پایانی سال گذشته، حکم اعدام محکوم قطعی شد افزود: “متهم ۵ سال پیش در شهرضا در یک درگیری گروهی مقتول ۲۰ ساله را با ضربات چاقو به قتل رساند”.

رهایی ۳۱ زندانی از اعدام در خراسان رضوی طی یک سال اخبر

به گزارش ایرنا، رییس شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی گفت: “این استان ظرف یک سال اخیر در زمره سه استان برتر کشور در اخذ عفو و سازش اولیای دم در احکام قضایی منتهی به اعدام بوده است”.

محمود رفسنجانی افزود: “۳۱ پرونده قتل منتهی به حکم اعدام ظرف این مدت در شوراهای حل اختلاف خراسان رضوی به مصالحه انجامیده است”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.