فصل الخطاب سازمان بهداشت جهانی…آیا کرونا در تابستان از میان می رود؟

به اشتراک گذاشتنمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

پس از آنکه مقامات بهداشت ایالات متحده پیش از این اعلام کردند، فرضیه احتمالی مبنی بر اینکه ویروس جدید کرونا ممکن است، موسمی باشد و به این ترتیب احتمال کاهش خطر آن در هوای گرمسیری یا گرم وجود دارد، سازمان بهداشت جهانی، درستی نظریه‌هایی را رد کرد که احتمال ناپدید شدن این بیماری تا تابستان را وارد می‌دانند.

دکتر مایک رایان، مدیر برنامه فوریت‌های پزشکی، عصر جمعه ۶ مارس گفت: «همه باید فرض را بر این بگذارند که ویروس هنوز هم توانایی شیوع را دارد و این اشتباه است که فکر کنیم، واگیری آن موسمی است و مانند آنفولانزا در تابستان از میان می‌رود.»

رایان با ابراز امیدواری نسبت به از میان رفتن ویروس در تابستان، خاطرنشان کرد: «این احتمال یک فرض بدون دلیل است».

قابل توجه است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان، به بیش از ۱۰۰۰۰۰ نفر رسیده است که مشتمل بر ۸۰۵۵۲ مورد ابتلاء و حدود ۳۴۰۰ فوتی در ۹۱ کشور و منطقه است.

چین به عنوان کانون شیوع ویروس، بیشترین تاثیر منفی را گرفته است؛ به طوری که شمار موارد مبتلاء به کرونا، ۸۰٫۵۵۲ مورد است که ۳،۰۴۲ نفر از این تعداد به کام مرگ رفتند.

کره جنوبی بعد از چین بیشترین آسیب را از کرونا متحمل شده زیرا شمار موارد ابتلاء، ۶ هزار و ۲۸۴ مورد و شمار مرگ و میر، ۴۲ مورد است. پس از آن ایران با ۵۸۲۳ مورد ابتلاء و ۱۴۵ کشته و ایتالیا، ۴،۶۳۶ مبتلا و ۱۹۷ فوتی، در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

«معضل ماسک»

چند روز پیش، تیدرس ادهانوم گیبریسوس، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی از کشورهای جهان خواست، انبار کردن ماسک، دستکش و تجهیزات پیشگیرانه دیگر را متوقف کنند. او گفت، نگران این است که کرونا، باعث ایجاد اشکال در امداد رسانی پیشگیرانه از جمله تامین ماسک‌های مورد نیاز برای حمایت کارگزاران أمور بهداشتی در امر مبارزه با عالم‌گیر شدن این بیماری بشود.

او افزود: ما نگران هستیم که ظرفیت کشورها برای پاسخگویی به خطرات ناشی از کرونا به دلیل انسداد شدید و جدی در عرضه جهانی تجهیزات محافظت شخصی، ناشی از افزایش تقاضا، سوء استفاده و احتکار به خطر بیفتد.

گیبریسوس افزود: «این کمبود، باعث می‌شود پزشکان ، پرستاران و کارکنان بهداشت، از آمادگی لازم برای تعامل با بیماران کووید- ۱۹ برخوردار نباشند.

او با بیان این که دسترسی محدود به وسایلی مانند دستکش، ماسک‌های پزشکی، دستگاه تنفس، عینک، محافظ صورت، لباس، پیش‌بند و روکش محدود است، افزود: «ما نمی‌توانیم با «کووید-۱۹» بدون حمایت از کارکنان بهداشتی، مقابله کنیم.»

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *