رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، یک کارگر چاه‌کن در اراک بر اثر سقوط در چاه دچار مصدومیت شد و یک متصدی سی ان جی در شهرستان دوزدوزان در اثر انفجار مخزن یک دستگاه خودرو، جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: “کارگر چاه‌کنی که به چاهی ۱۰ متری در یک منزل مسکونی سقوط کرده بود، با تلاش آتشنشانان زنده خارج شد”.

مسعود آقازیارتی افزود: “این حادثه شامگاه دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه، به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که آتش نشانان و گروه امداد و نجات به محل حادثه واقع در خیابان شریعتی اعزام شدند”.

وی بیان کرد: “محل حادثه یک منزل قدیمی یک طبقه بود و این کارگر که مشغول حفر چاه بود به علت نامعلومی به عمق چاه ۱۰ متری سقوط کرده و از ناحیه گردن و کمر دچار آسیب شده بود که پس از انتقال وی از عمق چاه به روی زمین، به عوامل اورژانس تحویل شد”.

مرگ یک کارگر در دوزدوزان

به گزارش فارس، سرپرست اداره حوادث و فوریت های پزشکی شهر سراب در استان آذربایجان غربی گفت: “انفجار مخزن یک دستگاه خودرو پیکان وانت در جایگاه گاز سی ان جی در شهرستان دوزدوزان حادثه‌ساز شد”.

حجت هدایتی اظهار داشت: “عصر روز ۲ شنبه بدنبال انفجار کپسول مخزن گاز پیکان وانت در جایگاه سوخت سی ان جی دوزدوزان سریعا اورژانس ۱۱۵ دوزدوزان به محل حادثه اعزام شد”.

وی افزود: “در این حادثه متصدی سی ان جی مرد ۳۶ ساله جان باخت”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.