رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا یک شرکت ایرانی و مدیران آن را به نقض تحریم‌ها متهم کرد


منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

دادستان‌های آمریکا اعلام کردند که یک شرکت خدمات مالی آنلاین ایران و دو تن از مدیران ارشد آن به نقض تحریم‌های ایالات متحده علیه ایران متهم شدند.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، سه‌شنبه ۱۹ مه ۲۰۲۰، روز گذشته کیفرخواستی در دادگاه فدرال در مینسوتا مطرح شد که مطابق آن، «سید سجاد شهیدیان، وحید ولی و شرکت Payment24»، به جرم دور زدن تحریم‌های ایالات متحده، پولشویی، سرقت هویت و کلاهبرداری اینترنتی متهم شدند.

دادستان‌ها گفتند که شهیدیان، بنیانگذار و مدیر اجرایی ۳۳ ساله این شرکت، از بریتانیا دستگیر و استرداد شد و روز دوشنبه بازداشت شد. وی طبق اسناد دادگاه اتهام وارد شده را نپذیرفت.

وحید ولی مدیر عامل شرکت که ۳۳ سال دارد نیز طبق گفته دادستان‌ها هنوز دستگیر نشده است و تلاش برای یافتن اطلاعات تماس با او که قابل تأیید باشد، ناموفق بوده است.

بر اساس این گزارش، شرکت Payment24 حدود ۴۰ کارمند در ایران داشت که به شهروندان ایرانی می‌کرد تا تحریم ایالت متحده آمریکا را نقض کنند و بتوانند معاملات خود در زمینه خرید کامپیوتر را از حدود سال ۲۰۰۹ تا نوامبر ۲۰۱۸ انجام دهند.

معاملات در زمینه «نرم افزار، مجوزهای نرم‌افزاری و سرورهای کامپیوتری» نیز انجام شده بود، این در حالی است که صادرات کالا، فناوری یا خدمات آمریکا به ایران ممنوع است.

گفته می‌شود که این شرکت بسته‌ای را در وب‌سایت خود فروخته است که شامل یک حساب پی‌پال، یک آدرس IP از راه دور از امارات متحده عربی، کارت ویزای هدیه و کارت شناسایی و دریافت جعلی برای کمک به مشتریان ایرانی در خرید آنلاین از ایالات متحده آمریکا، است.

دادستان‌ها همچنین اعلام کردند که شهیدیان و ولی در مورد مقصد کالاهای شرکت خود، اظهارات اشتباهی کردند و شهیدیان از اقامت و گذرنامه‌های جعلی برای به دست آوردن حساب‌های پردازش از شرکت‌های آمریکایی استفاده کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.