رسانه خبری پیامِ ایرانی

عبدالرضا کوهپایه، زندانی پرونده محیط زیست به مرخصی آمد | ایران | DWعبدالرضا کوهپایه، از متهمان پرونده زیست محیطی، عصر شنبه ۱۷ اسفند از زندان اوین به مرخصی اعزام شد. خانوادهای زندانیان این پرونده، چند روز قبل از رئیس قوه قضاییه خواسته‌ بودند آنها را برای مصون ماندن از ویروس کرونا به مرخصی بفرستد. در این نامه آمده بود: «اعطای مرخصی حداقل مرهمی بر درد دو ساله دوری و جدایی و نگرانی‌های ماست.»

عبدالرضا کوهپایه در جریان بازداشت گسترده فعالان محیط زیست در اسفند ۹۶ دستگیر شد. سازمان حفاظت اطلاعات سپاه که مرجع دستگیری آنهاست، این فعالان را به جاسوسی متهم کرده، اما سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت اطلاعات، آنها را از چنین اتهامی مبرا می‌دانند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کاووس سیدامامی، یکی از بازداشت‌شدگان این پرونده، دو هفته پس از دستگیری گروه، به شکل مشکوکی در زندان درگذشت و علت مرگش “خودکشی” اعلام شد. قوه قضاییه پس از ماه‌ها بلاتکلیفی دستگیرشدگان و طی محاکمات غیرعلنی، اواخر دی ۹۸ احکام قطعی آنها را صادر کرد.

عبدالرضا کوهپایه به اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی کشور” به تحمل ۴ سال زندان محکوم شده است.

امیرحسین خالقی، هومن جوکار، مراد طاهبار، نیلوفر بیانی، سام رجبی، سپیده کاشانی و طاهر قدیریان، دیگر متهمان این پرونده  به ۴ الی ۱۰ سال زندان محکوم شده‌اند. هنوز معلوم نیست که آیا هفت زندانی دیگر این پرونده هم به مرخصی اعزام خواهند شد یا نه.

مدت مرخصی عبدالرضا کوهپایه مشخص نیست.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.