رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا بار دیگر به ایران هشدار داد: از ناو‌هایمان دور شوید


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

در هشداری که به نظر می‌رسد مستقیما متوجه ایران باشد نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا شامگاه سه‌شنبه ۱۹ ماه مه ۲۰۲۰ به ملوانان هشدار داد تا ۱۰۰ متر دورتر از ناوهای جنگی آن فاصله بگیرند و در غیر این صورت ممکن است« به عنوان تهدید تلقی شده و با اقدامات دفاعی قانونی مواجه شوند».

در همین راستا یک مقام مسئول آمریکایی به شرط این که نامش فاش نشود گفت هشدار جدید تغییری در قواعد درگیری ویژه ارتش آمریکا نیست.

از سویی خبرگزاری رویترز اعلام کرد که هشدار جدیدی که به تفصیل اعلام شده برای اطلاع ‌‌رسانی به ملوانان است.

شایان ذکر است که این هشدار در پی تهدید ماه گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا است که در آن به نیروی دریایی آمریکا دستورات لازم را داده تا به سوی هر شناور ایرانی که قصد آسیب رساندن به ناوهای آمریکایی را داشته باشد، آتش بگشایند.

طبق متن هشدار جدید،« می‌توان نزدیک شدن هر شناور مسلح تا فاصله ۱۰۰ متری از ناوهای نیروی دریایی آمریکا را به عنوان تهدید تفسیر کرد».

افزون بر این فرماندهی مرکزی نیروهای دریایی آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که هدف از هشدار یاد شده «تقویت ایمنی، کاهش ابهام و کاستن از خطرات ارزیابی‌های نادرست است».

همچنین این هشدار پس از حادثه ماه گذشته اعلام می‌شود که طی آن ۱۱ شناور ایرانی به ناوهای جنگی نیروی دریایی و نیروهای گارد ساحلی آمریکا در آب‌های خلیج نزدیک شد‌ه‌اند و ارتش آمریکا از آن با عنوان رفتار «خطرناک و تحریک‌ کننده» یاد کرد.

ارتش آمریکا در این‌باره گفت که شناورهای ایرانی در لحظه‌ای به فاصله ۱۰ یاردی (۹ متری) از ناو جنگی ماوی وابسته به نیروهای گارد ساحلی آمریکا نزدیک شده‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.