رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | جعفر ابراهیمی پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار آزاد شد


خبرگزاری هرانا – روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، جعفر ابراهیمی، معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران، به دنبال حضور در دادسرای فرهنگ و رسانه مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و با تودیع قرار آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کانال صنفی معلمان ایران، روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جعفر ابراهیمی به همراه حسین تاج وکیل مدافع خود و در جلسه بازپرسی در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه، بازپرس پرونده اتهام “تبلیغ علیه نظام” را به دلیل انتشار بیانیه‌ها و مواضع کانون صنفی معلمان و شورای هماهنگی به این فعال صنفی تفهیم کرده است.

جعفر ابراهیمی نهایتا با تودیع قرار کفالت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است.

لازم به ذکر است، پیشتر حسین تاج، وکیل جعفر ابراهیمی از احضار موکلش به دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داده بود.

گفتنی است که جعفر ابراهیمی روز پنجشنبه ۵ دی ماه ۹۸، مصادف با چهلم کشته‌شدگان اعتراضات آبان در بهشت سکینه کرج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و طی تماسی تلفنی با خانواده‌اش از انتقال خود به زندان رجایی شهر کرج خبر داده بود. به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این فعال صنفی معلمان “آقای ابراهیمی زمانی که تنها در حال راه رفتن مقابل در خروجی بهشت سکینه بود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود”.

روز یکشنبه ۶ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، این معلم و عضو کانون صنفی معلمان تهران با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

طی این مدت، قرار بازداشت جعفر ابراهیمی، دو بار تمدید شده بود. تمدید بازداشت وی در حالی صورت گرفته بود که این فعال صنفی دارای بیماری گوارشی حاد بوده و در زمان بازداشت از دسترسی به دارو و خدمات درمانی محروم مانده بود.

لازم به ذکر است در بهمن ماه ۹۸، با صدور حکم غیبت غیرموجه در دوران بازداشت، حکم تدریس جعفر ابراهیمی توسط مدیریت آموزش و پرورش شهرستان شهریار لغو شد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.