رسانه خبری پیامِ ایرانی

برایان هوک خطاب به ایران: مذاکره با ترامپ یا فروپاشی اقتصادی | ایران | DW



برایان هوک، مسئول امور ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه ۱۹ مه گفت که ایران در مقابل آمریکا تنها یک راه دارد. او تأکید کرد: «اکنون بیش از سه سال است که ما از طریق دیپلماسی و بازدارندگی با ایران مقابله کرده‌ایم. رژیم [ایران] به دلیل تحریم‌های ما در هم شکسته است. رهبران ایران حالا تنها یک راه دارند: یا با پرزیدنت ترامپ مذاکره کنند یا فروپاشی اقتصادی را مدیریت کنند.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

دولت ترامپ با خروج از توافق اتمی با ایران در سال ۲۰۱۸، اعمال سیاست “فشار حداکثری” را بر جمهوری اسلامی آغاز کرد. بازگرداندن تحریم‌های یک‌جانبه علیه ایران با هدف به صفر رساندن فروش نفت ایران بزرگترین پیامد این سیاست بوده است.

نتیجه این تحریم‌ها این بوده که صادرات نفت ایران از روزانه دو میلیون و ۱۳۰ هزار بشکه در سال ۲۰۱۷ به کمتر از ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است. آمریکا همچنان در تلاش است تا جلوی این میزان فروش نفت ایران را نیز بگیرد.

در همین راستا اخیرا کشتی‌های جنگی آمریکا راهی دریای کارائیب شده‌اند تا جلوی ورود نفتکش‌های ایرانی به سواحل ونزوئلا را بگیرند. این نفتکش‌ها حاوی سوخت پالایشگاهی برای ونزوئلا هستند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

واکنش ایران

یک مقام نظامی ایران که نامش فاش نشده، هشدار نیروی دریایی آمریکا را بر اجرای ماموریت‌های نظامی ایران بی‌اثر دانسته است.

به گزارش ایسنا این مقام نظامی گفته است: «یگان‌های دریایی جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و دریای عمان چون گذشته به ماموریت‌های عادی خود با رعایت اصول حرفه‌ای ادامه خواهند داد و صدور دستورالعمل از سوی نیروهای خارجی که اصل حضور آنها در این منطقه غیر مشروع است تغییری در اجرای دقیق ماموریت‌های جاری ما ایجاد نخواهد کرد.»

ایران همواره تاکید کرده که حضورش در آب‌های خلیج فارس “حضور در خانه” است و این نیروهای آمریکایی هستند که باید این منطقه را ترک کنند.





منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.