رسانه خبری پیامِ ایرانی

روحانی: تا پایان راه مبارزه با کرونا مسیر زیادی داریم


با کاهش محدودیت‌ها از هفته‌های پایانی فروردین‌ماه در ایران، کارشناسان و متخصصان و مقامات بهداشتی شهرهای مختلف نسبت به بروز موج دوم شیوع کرونا هشدار داده بودند اما با وجود همه هشدارها دولت ایران اقدام به برداشتن محدودیت‌ها کرد.حق نشر عکس
Fars

Image caption

با کاهش محدودیت‌ها از هفته‌های پایانی فروردین‌ماه در ایران، کارشناسان و متخصصان و مقامات بهداشتی شهرهای مختلف نسبت به بروز موج دوم شیوع کرونا هشدار داده بودند اما با وجود همه هشدارها دولت ایران اقدام به برداشتن محدودیت‌ها کرد.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیات دولت گفته است که “تا پایان راه مبارزه با کرونا هنوز مسیر زیادی داریم و نباید غافل شده و به موفقیت‌ها دل‌خوش شویم و احتیاطات را از دست بدهیم”.

آقای روحانی امروز، سی و یکم اردیهشت (بیستم مه) درباره سیاست اصلی ایران در مبارزه با ویروس کرونا گفته است “ما از ابتدا راهی را که انتخاب کردیم قرنطینه آمرانه نبود، بلکه راه ما سیاستی مشارکتی و داوطلبانه بود. از مردم درخواست و کمک خواستیم تا به صحنه بیایند و انصافا هم مردم به خوبی کمک و همکاری کردند”.

دولت ایران روز اول اسفند ۱۳۹۸ ساعاتی مانده به رای گیری انتخابات مجلس یازدهم از شیوع ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

رئیس جمهور ایران گفته “در این سه ماه قدم به قدم در حال پیشرفت بودیم و هیج‌جا عقب نشینی نداشتیم و در جمع در مسیر مقابله با این ویروس خطرناک پیشرفت خوبی داشتیم و تقریبا به مرز مهار بیماری رسیدیم”.

از زمان اعلام رسمی شیوع بیماری کووید-۱۹ در ایران تاکنون بیشتر از ۷ هزار ایرانی جان خود را از دست داده اند.

در روزهای اخیر آمار رسمی مبتلایان جدید به ویروس کرونا در ایران و مرگ و میر ناشی از آن بالا رفته است و گزارش ها حاکی از آن است که آمار مراجعه به اورژانس در برخی استان ها افزایش یافته است.

وزارت بهداشت ایران مدتی است که آمار تفکیکی ابتلا و مرگ و میر استانی را اعلام نمی کند اما مقام‌های استان خوزستان در جنوب غربی ایران گفته اند که اکثر شهرهای این استان در وضعیت اضطراری قرار دارد.

آقای روحانی در جلسه امروز هیات دولت گفته “البته امروز باید وضع بهتری داشته باشیم اگر در چند استانی که شرایط آنها این روزها شرایط نامناسب است، احتیاط لازم انجام و دستور العمل‌ها دقیق تر انجام می‌شد شاید اکنون این مشکلات را هم نداشتیم.

در حال حاضر جلسات مجلس خبرگان رهبری، مجمع تشخیص مصلحت نظام و دیدارهای عمومی آیت الله علی خامنه ای لغو شده و رهبر ایران صرفا از طریق ویدئویی برای سخنرانی با بیرون ارتباط برقرار می‌کند. نماز جمعه هم در پایتخت و اغلب شهرها برگزار نمی شود.

مدارس و دانشگاه ها و اماکن مذهبی با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس، هنوز تعطیل است اما عمده مشاغل در ایران فعالیت عادی خود را از سر گرفته اند.

دولت ایران می گوید توانایی مالی ندارد که تبعات اقتصادی بسته نگه داشتن مشاغل را تاب بیاورد.

با کاهش محدودیت‌ها از هفته‌های پایانی فروردین‌ماه در ایران، کارشناسان و متخصصان و مقامات بهداشتی شهرهای مختلف نسبت به بروز موج دوم شیوع کرونا هشدار داده بودند اما با وجود همه هشدارها دولت ایران اقدام به برداشتن محدودیت‌ها کرد.

سازمان جهانی بهداشت در مورد خطر موج دوم همه‌گیری بیماری عفونی کووید- ۱۹ هشدار داده است.

سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران هم گفته این خطر و احتمال افزوده شدن بیماری آنفولانزا در پاییز را به دولت اطلاع داده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.