رسانه خبری پیامِ ایرانی

رکورد مرگ‌بار کرونا در برزیل؛ فوت ۱۱۷۹ نفر فقط در یک روز | جهان | DWوزارت بهداشت برزیل اعلام کرده است که شمار کشته‌شدگان بیماری کووید- ۱۹در این کشور در شبانهروز گذشته به ۱۱۷۹ نفر رسیده است. طبق آخرین آماری که مقامات برزیلی ارائه کردند در این کشور تاکنون ۱۷ هزار و ۹۷۱ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باختهاند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

وزارت بهداشت برزیل همچنین گفته است تعداد مبتلایان در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته از مرز ۱۷ هزار و ۴۰۸ نفر گذشته و در مجموع به ۲۷۱ هزار ۶۲۸ نفر رسیده است.

برزیل اکنون از نظر تعداد آلودگی به ویروس کرونا پس از آمریکا و روسیه در رتبه سوم جهان قرار دارد. روز دوشنبه ۱۸ مه این کشور به لحاظ تعداد آلودگی به کرونا از بریتانیا هم پیشی‌ گرفت.

کارشناسان گمان می‌کنند که تعداد واقعی مبتلایان در برزیل می‌تواند تا ۱۵ برابر بیشتر از میزان رسمی ثبت شده باشد.

در پرجمعیتترین کشور آمریکای لاتین تعداد بسیار زیادی از موارد گزارش نشده و مشکوک حدس زده می‌شود زیرا تعداد کمی از شهروندان این کشور تست کرونا انجام داده‌اند. کارشناسان همچنین انتظار دارند که شیوع ویروس کرونا در برزیل در ماه ژوئن به اوج خود برسد.

بولسونارا: کرونا، آنفولانزای خفیف!

شیوع ویروس کرونا بر اثر مدیریت غلط در این کشور روز به روز بیشتر می‌شود.

در ریودوژانیرو و سائوپائولو محدودیت‌هایی برای رفت و آمد شهروندان اعمال شده و مغازه‌ها بسته‌‌اند، اما ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور راستگرا و پوپولیست برزیل بیماری کووید-۱۹ را “آنفولانزای خفیف” خوانده است. او همچنین ضرورت اجرای تدبیرهایی مانند ممنوعیت رفت و آمد و فاصله‌گذاری فیزیکی اجتماعی برای مقابله با آن را رد کرده است.

رئیس جمهور برزیل متهم است که بحران کرونا را در کشورش جدی نگرفته و میخواهد هرچه زودتر اوضاع به حالت عادی برگردد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در داخل برزیل حتی در کابینه دولت این کشور اختلاف شدیدی بر سر برنامه رئیس جمهور این کشور برای مقابله با کرونا بروز کرده و تنها ظرف دو هفته گذشته دو وزیر بهداشت در کابینه دولت تغییر کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.