رسانه خبری پیامِ ایرانی

″آمادگی کامل اسرائیل″ برای مقابله با حملات سایبری ایران | جهان | DW“واشنگتن پست” به نقل از مسئولان دولت آمریکا و همچنین مسئولان یک کشور دیگر، خبر از حمله سایبری اسرائیل به تاسیسات بندر رجایی داده بود. اکنون رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل گفته است که این کشور برای مقابله با حملات ایران از هیچ ابزار و امکانی چشم‌پوشی نمی‌کند.

روزنامه اسرائیلی هاآرتص روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت (۲۰ مه) به اظهارات آویو کوخاوی، رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل درباره حملات سایبری ایران به این کشور پرداخته است.

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل گفته است: «دشمن متوجه خواهد شد که با دست خود، سرزمین‌اش را تبدیل به جبهه جنگ کرده است.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

آویو کوخاوی در اظهارات خود به دشمنان اسرائیل هشدار داده است که استفاده از مناطق مسکونی برای انجام حملات موشکی علیه اسرائیل مانع از حمله اسرائیل به این نقاط نخواهد شد.

کوخاوی گفته است که اسرائیل برای دفاع از خود از «همه امکانات نظامی و شیوه‌های بکر برای حمله به دشمن بهره خواهد گرفت.»

روزنامه هاآرتص در ادامه گزارش خود نوشته است که این سخنان یک روز پس از انتشار گزارش “واشنگتن پست” درباره حمله سایبری به بندر رجایی منتشر می‌شود.

در  گزارش واشنگتن پست آمده بود که مسئولیت حمله روز نهم مه (۲۰ اردیبهشت) به بندر رجایی برعهده اسرائیل بوده است.

در آن هنگام، محمد راستاد، مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری “ایلنا” مدعی شده بود که حمله سایبری صورت گرفته به تاسیسات بندر یاد شده “ناموفق” بوده و سیستم مرکزی در اثر این حمله آسیب ندیده است.

“واشگتن پست” به نقل از مقامات آمریکا و یک کشور دیگر اعلام کرده بود که حمله سایبری به بندر رجایی بسیار دقیق بوده و آسیب‌های زیادی برجای نهاده است.

واکنش به تلاش ایران برای حمله سایبری

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل اعلام کرده است که این کشور از نشان دادن واکنش متناسب و قدرتمند نسبت به هر حمله و تهدیدی ابایی ندارد.

کوخاوی گفته است: «برخلاف دشمن، حملات ما منطبق بر ارزش‌های اخلاقی است و این حملات متکی بر توانایی‌های اطلاعاتی و عملیاتی است.»

تلاش خبرنگار “واشنگتن پست” برای اطلاع از موضع سفارت اسرائیل در واشنگتن درباره اظهارات رئیس ستاد کل ارتش این کشور بی‌پاسخ مانده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

مقامات آمریکایی و همچنین یک کشور دیگر به خبرنگار “واشنگتن پست” گفته‌اند که حمله سایبری روز نهم ماه مه به بندر رجایی در ایران در واکنش به تلاش ایران برای حمله سایبری به یک شبکه آب‌رسانی در اسرائیل بوده است.

گفته می‌شود که جمهوری اسلامی در ماه آوریل تلاش کرده است تا با انجام یک حمله سایبری، سامانه آب‌رسانی در اسرائیل را هدف قرار دهد.

روزنامه هاآرتص به نقل از گزارش “واشنگتن پست” نوشته است که این حمله پیش از انجام آن توسط سازمان اطلاعات اسرائیل کشف و خنثی شده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.