رسانه خبری پیامِ ایرانی

حبیب نورماگومدوف: در داغستان وضعیت سختی داریم و بیمارستان‌ها ظرفیت ندارند


حق نشر عکس
TASS

Image caption

حبیب کنار پدر و مربی اش عبدمناف نورماگومدوف

حبیب نورماگومدوف قهرمان سبک‌وزن سازمان یو‌اف‌سی، می‌گوید بیمارستان‌ها در زادگاه‌اش، جمهوری داغستان روسیه، ظرفیت پذیرش بیماران مبتلا به ویروس کرونا را ندارند؛ این در حالی است که پدر او مشغول مبارزه با بیماری کووید-۱۹ است.

نورماگومدوف می‌گوید که وضعیت سلامتی پدرش کماکان بحرانی است. او همچنین می‌گوید که در دوران شیوع کرونا ۲۰ نفر از بستگان‌اش در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری شدند و تعدادی از آن‌ها هم جانشان را از دست دادند.

او در حساب اینستاگرامش نوشت: “وضعیت خیلی سختی داریم. افراد زیادی مریض شده‌اند و بسیاری هم جانشان را از دست داده‌اند.”

آمار رسمی مرگ و میر در داغستان روی عدد ۳۲ ثابت مانده است؛ این در حالی است که جمال‌الدین قاضی‌براگیموف، وزیر بهداشت داغستان هفته پیش گفت که ۴۰ نفر از کادر پزشکی که در خط مقدم مقابله با کرونا قرار داشتند، جان خود را از دست داده‌اند.

کانر مک‌گرگور، دیگر ورزشکار نامدار هنرهای رزمی ترکیبی (ام‌ام‌ای) که اکتبر ۲۰۱۸ در یک مسابقه بسیار جنجالی به حبیب باخت، هفته پیش گفت که برای سلامتی عبدمناف نورماگومدوف، که مربی حبیب نیز هست، دعا می‌کند. در آن زمان خبری منتشر شده بود، مبنی بر این که آقای نورماگومدوف ۵۷ ساله به کما رفته است.

حبیب نورماگومدوف همچنین از مسلمانان داغستان که اکثریت جمعیت این جمهوری را تشکیل می‌دهند درخواست کرد پایان ماه رمضان و در روز عید فطر در خانه بمانند.

او گفت: “پیشوایان مسلمان به ما می‌گویند که نماز عید فطر را در خانه بخوانیم. برای دیدن سایرین از خانه بیرون نروید و در خانه خودتان هم مهمان قبول نکنید.”منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.