رسانه خبری پیامِ ایرانی

چین هواپیمایی ماهان که ناقل تروریست‌هاست را به خاکش راه می‌دهد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات‌متحده آمریکا با انتقاد از چین درباره صدور اجازه ورود هواپیماهای شرکت ماهان ایر گفت چین هواپیمایی ماهان که ناقل تروریست‌هاست را به خاکش راه می‌دهد.

پمپئو در صفحه توئیترش نوشت: «چین یکی از معدود کشورهایی است که هنوز به هواپیماهای شرکت ماهان که تسلیحات و تروریست‌های ایرانی را جابجا می‌کند، اجازه ورود می‌دهد.»

او روز سه‌شنبه ۱۹ می ۲۰۲۰ اعلام کرد کشورش یک شرکت هواپیمایی چینی را به دلیل ارائه شرکت هواپیمایی ماهان ایر ایران تحریم کرد. ماهان ایران از سال ۲۰۱۱ از سوی آمریکا تحریم شده است.

مایک پمپئو به چین هشدار داد: «تحریم‌های امروز علیه شرکتی که مقرش چین است، پیامدهای این تصمیم است. هر کسی که با شرکت ماهان ایر همکاری کند، در خطر تحریم خواهد بود.»

این توئیت پمپئو از سوی بسیاری، هشداری برای همه کشورهای دیگر و به ویژه کشورهای اروپایی درباره عواقب خطرناک همکاری با ماهان‌ایر تلقی شد.

وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) روز سه‌شنبه اعلام کرد شرکت Shanghai Saint Logistics به دلیل فعالیت به عنوان نماینده فروش شرکت ماهان در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت. این شرکت هفتمین نماینده فروش شرکت ماهان ایر است که از سوی آمریکا تحریم می‌شود.

ماهان ایر به دلیل خدمات‌رسانی به سپاه پاسداران و انتقال پیکارجو و تسلیحات به سوریه از سال ۲۰۱۱ از سوی آمریکا تحریم شد.

پرواز هواپیماهای ماهان ایر از سال ۲۰۱۹ نیز بر فراز آلمان و فرانسه ممنوع شد. در پی جنگ داخلی سوریه که از مارس ۲۰۱۱ آغاز شد، تا کنون بیش از ۳۸۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر دیگر آواره شدند. ایران در این جنگ با تمام توان از رژیم بشار اسد حمایت کرد.





منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.