رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز، جمعی از پرستاران گیلانی در مقابل وزارت بهداشت و درمان شهر تهران، شماری از کارگران و تکنسین های واحد آب، برق و تهویه سازمان منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان بندرماهشهر و جمعی از کسبه و دستفروشان شهرستان سیمرغ در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، جمعی از پرستاران گیلانی که پس از شیوع کرونا با قراردادهای ۸۹ روزه به کار گرفته شده‌اند، به نمایندگی از همکاران خود به تهران آمدند و در مقابل وزارت بهداشت و درمان این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این پرستاران در ایام شیوع کرونا با فراخوان نیاز به نیروی شرکتی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان مشغول به کار شدند.

لازم به ذکر است، این پرستاران از ابتدای اسفند ماه که در کنار دیگر نیروهای پرستاری برای مقابله با کرونا در بیمارستان‌های گیلان اشتغال داشتند، دستمزدی دریافت نکرده‌اند.

به دنبال تجمع معترضان، نماینده پرستاران به داخل وزارتخانه دعوت شد.

تجمع کارگران و تکنسین های واحد آب، برق و تهویه سازمان منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی

به گزارش تسنیم، روز سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹، بیش از ۴۰ کارگر و تکنسین واحد آب، برق و تهویه سازمان منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی که توسط پیمانکاران اخراج شده‌اند، در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان بندرماهشهر تجمع کردند.

این کارگران اهم مشکلات خود را نوع و مدت قرارداد آنها، عدم اجرای طبقه‌بندی مشاغل و در نظر نگرفتن افزایش حقوق و مزایا و عیدی عنوان کرده اند.

بر اساس این گزارش، با وجود نامه‌نگاری‌های متعدد این کارگران با کمیسیون کارگری شهرستان بندرماهشهر، این کمیسیون به ریاست فرماندار بندرماهشهر هیچ جلسه‌ای برای رفع مشکل این کارگران برگزار نکرده است.

لازم به ذکر است، این اعتراض در حالی برگزار شد که ادارات استان خوزستان تعطیل بوده و این کارگران با زبان روزه و در اوج شیوع کرونا ویروس در خیابان حاضر شده بودند.

تجمع کسبه و دستفروشان شهرستان سیمرغ

به گزارش دانا، روز ‌‌دوشنبه ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۹، شماری از کسبه و دستفروشان شهرستان سیمرغ واقع در استان مازندران در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان تجمع کردند.

مجتبی حبیب‌نژاد، فرماندار شهرستان سیمرغ در این خصوص گفت: “این تجمع از سوی تنی چند از دستفروشان در مقابل فرمانداری صورت گرفت که از وضعیت معیشتی حال حاضر خود، گلایه داشتند”.

وی افزود: “دستفروشان با اعلام نارضایتی از تعطیلی چند ماهه روزبازارها، خواستار از سرگیری فعالیت آن شدند”.

مجتبی حبیب‌نژاد ادامه داد: “دستفروشان، به دلیل تعطیلی بازارهای هفتگی، در وضعیت معیشتی سختی به سر می‌برند و بهبود اوضاع را منوط به بازگشایی روزبازارها و بازارهای هفتگی می‌دانند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.