رسانه خبری پیامِ ایرانی

دخالت‌هایمان در لیبی معادلات را تغییر داد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

در حالی که آنکارا با ارسال انواع اسلحه و جنگجویان خارجی به حمایت نظامی، سیاسی و دیپلماتیک از نیروهای الوفاق لیبی ادامه می‌دهد خلوصی اکار وزیر دفاع ترکیه چهارشنبه ۲۰ ماه مه ۲۰۲۰ اذعان کرد که دخالت‌های کشورش معادلات در لیبی را تغییر داده است.

در پی کنترل نیروهای الوفاق بر پایگاه هوایی الوطیه در جنوب غرب لیبی، خلوصی اکار وزیر دفاع ترکیه در اظهاراتی که از سوی خبرگزاری رسمی آناتولی نقل شده گفت که « در پی خدمات مشاوره و آموزش که ارتش ترکیه به نیروهای دولت السراج ارائه داده معادلات در لیبی آغاز به تغییر کرده است».

این در حالی است که نیروهای الوفاق که کنترل پایگاه هوایی الوطیه واقع در غرب لیبی پایتخت طرابلس در نزدیکی مرز این کشور با تونس را به دست گرفته‌اند تصرف این پایگاه نظامی را دستاوردی میدانی به حساب می‌آورند.

بر خلاف آن ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر اما از اهمیت نظامی این دستاورد کاسته و در این راستا احمد المسماری سخنگوی فرماندهی کل ارتش لیبی سه‌شنبه ضمن توضیح این‌که عقب‌نشینی ارتش از پایگاه هوایی الوطیه اقدامی تاکتیکی بوده و از یک ماه برای آن برنامه‌ریزی شده است، تاکید کرد که ارتش به پایگاه الوطیه بازخواهد گشت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.