رسانه خبری پیامِ ایرانی

شمار جان‌باختگان پاندمیک کرونا به بیش از ۳۲۵ هزار تن افزایش یافت


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

پاندمی ویروس جدید کرونا از آغاز انتشار آن در ووهان چین در دسامبر گذشته تا ساعت ۱۸:۰۰ به وقت گرینویچ چهارشنبه ۲۰ ماه مه ۲۰۲۰ منجر به جان‌باختن بیش از ۳۲۵ هزار تن در جهان شده که نزدیک به %۷۵ از آنها در اروپا و ایالات متحده آمریکا جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادند.

بنا به گزارش خبرگزاری فرانس پرس که با استناد به منابع رسمی تهیه شده از تعداد ۴,۹۳۹,۶۴۲ مبتلا به ویروس کرونا در جهان ۳۲۵ هزار تن جان‌هایشان را از دست داده‌اند که از جمله آنها ۱۶۹,۶۷۱ تن در اروپا از میان ۱,۹۴۴,۲۰۷ مبتلا در این قاره که بیش‌ترین آسیب‌ها را از پاندمی کرونا دیده، فوت شده‌اند.

از طرفی در ایالات متحده آمریکا با ۹۲,۳۸۷ مورد بیش‌ترین تعداد فوتی‌ها به ثبت رسیده است که پس از آن بریتانیا با ۳۵,۷۰۴ فوتی، سپس فرانسه با ۲۸,۱۳۲ فوتی و اسپانیا با ۲۷,۳۸۷ فوتی به ترتیب از نظر تعداد جان‌باختگان در ردیف‌های بعدی قرار گرفتند.

شایان ذکر است که سازمان جهانی بهداشت پیش از این چهارشنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۶ هزار مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در جهان به ثبت رسیده که این تعداد بالاترین رکورد روزانه مبتلایان به کرونا است که از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون در جهان به ثبت رسیده است.

در حالی که کشورهای ثروتمند به تدریج در حال خروج از تدابیر قرنطینه عمومی هستند، سازمان جهانی بهداشت اما درباره اوضاع انتشار کرونا در کشورهای فقیر ابراز نگرانی کرد.

تیدروس ادهانوم مدیر سازمان جهانی بهداشت در کنفرانسی خبری در این‌باره گفت:« با ادامه و گسترش شیوع کرونا همچنان راه بلندی در پیش داریم و درباره افزایش تعداد موارد ابتلای به ویروس کرونا در کشورهای با درآمدهای کم و متوسط شدیدا نگران هستیم».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.