رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | رهایی یک زندانی از اعدام در زنجان


خبرگزاری هرانا – یک زندانی در زنجان که پیشتر از بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بود، با رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافت. در خبری دیگر، رییس شورای حل اختلاف کرمانشاه از رهایی ۴۲ زندانی از اعدام طی سال ۹۸ خبر داد. به گفته وی از این تعداد، ۲۲ مورد با بخشش و رضایت اولیای دم و ۲۰ مورد نیز مشروط به پرداخت دیه صورت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک زندانی محکوم به اعدام در‌ استان زنجان از اعدام رهایی یافت.

این زندانی که هویت اختصاری وی « ر-ک» عنوان شده، سال ۱۳۸۱ به اتهام »قتل عمد» توسط دادسرای عمومی و انقلاب زنجان به اعدام محکوم شد و از آن زمان در زندان به سر می‌برد.

با تلاش‌ها و پیگیری‌های مسئولان زندان و مددکاران پس از اخذ رضایت شاکی و تحمل ۱۹ سال حبس متهم از زندان مرکزی زنجان آزاد شد.

طی سال گذشته؛ رهایی ۴۲ زندانی از اعدام در کرمانشاه

به گزارش میزان، جبار تجری، رییس شورای حل اختلاف کرمانشاه گفت: “با تلاش‌ها و پیگیری‌های اعضای شورای حل اختلاف استان کرمانشاه در سال گذشته و با برگزاری جلسات متوالی با اولیای دم، ۴٢ خانواده از حق شرعی و قانونی خود گذشت کردند”.

رییس شورای حل اختلاف کرمانشاه افزود: “در سال گذشته تعداد ۴٢ فقره پروند سازش قتل داشته‌ایم که از این میزان تعداد ٢٢ سازش قطعی و تعداد ٢٠ خانواده مقتول به دیه رضایت دادند”.‌منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.