رسانه خبری پیامِ ایرانی

رونالدینیو، ستاره سابق فوتبال دوباره بازداشت شد | ورزش | DWستاره سابق قوتبال و برادرش، روبرتو د آسیس موریرا، برای بار دوم ظرف دو روز در آسونسیون، پایتخت پاراگوئه، روانه زندان شدند. علت دستگیری آنها در روز چهارشنبه، ۱۴ اسفند (چهارم مارس) ورود به این کشور با پاسپورت‌های جعلی اعلام شد.

دادستان ویژه پرونده روز جمعه دستور آزادی آنها را به این دلیل که آنها “قربانی یک کلاهبرداری” شده‌اند صادر کرده بود. دادستان کل پاراگوئه اما دادستان دیگری را مسئول رسیدگی به این پرونده کرد. دو ساعت پس از آزادی، مأموران لباس شخصی دو برادر را از هتلشان دوباره به زندان منتقل کردند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

وکیل آنها دستگیری مجدد موکلانش را غیرقانونی خوانده، زیرا “دادستان اصلی پرونده این حکم را صادر نکرده است”.

رونالدینیو برای معرفی کتابش و تبلیغ برای یک برنامه خیریه به نفع کودکان به پاراگوئه رفته است.

کلاهبرداری یا دور زدن قانون؟

ستاره سابق فوتبال مدعی شده که آنها از جعلی بودن پاسپورت‌ها اطلاع نداشته‌اند و یک نفر از موقعیت آنها سوءاستفاده کرده و به جای مدارک واقعی، پاسپورت جعلی برای آنها تهیه کرده است.

پاسپورت‌های عضو سابق تیم ملی برزیل و برادرش در ژانویه ۲۰۱۹ ضبط شده بود، زیرا آنها معادل دو میلیون یورو به اداره مالیات برزیل بدهکارند. این بدهی، مجازاتی است که دادگاه به سبب ساخت و ساز غیرقانونی در یک منطقه‌ تحت پوشش اداره محیط زیست تعیین کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ماموران دولتی پس از کنترل حساب‌های بانکی رونالدینیو اعلام کرده بودند که کل پس‌انداز او در این حساب‌ها کمتر از شش یورو بوده است.

در مقابل، جمع بدهی‌های ورزشکار ۳۹ ساله به دولت و دیگر طلبکارانش بیش از چهار میلیون یورو اعلام شد.

رونالدینیو بین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۱۵ در تیم‌های گوناگون، از جمله پاری سن ژرمن فرانسه، بارسلونا اسپانیا و آ.ث میلان ایتالیا بازی کرد.

او در سال ۲۰۰۲ با تیم ملی برزیل به قهرمانی مسابقات جام جهانی رسید و در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ به عنوان “بازیکن سال فوتبال جهان” برگزیده شد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.