رسانه خبری پیامِ ایرانی

حوله‌ بریتانیایی جوان ایرانی را در ترکیه به زندان می‌فرستد


منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

یک مرد جوان ایرانی که در شهر قیصریه ترکیه زندگی می‌کند، احتمالا به سه سال زندان محکوم شود، زیرا حوله‌ای که پرچم بریتانیا روی آن نقش بسته بود را روی بالکن آپارتمانش آویزان کرد.

این مرد جوان که از او با نام «محمدرضا» یاد شده، با شکایت همسایگانش توسط پلیس ترکیه دستگیر و هم‌ اینک در انتظار محاکمه به سر می‌برد. او متهم است در روز «ورزش و جوانان» در ۱۹ می ۲۰۲۰ حوله‌ای که روی آن پرچم بریتانیا نقش بسته بود، را بالکن آپارتمانش آویزان کرده. ۱۹ می مصادف با روز آغاز جنگ استقلال ترکیه در سال ۱۹۱۹ است و در این روز یاد آتاتورک، اولین رئیس‌جمهوری ترکیه جدید که در سال ۱۹۲۳ به قدرت رسید، گرامی داشته می‌شود.

هر سال در ۱۹ می، مردم ترکیه پرچم این کشور را از پنجره‌ها و بالکن محل زندگی خود آویزان می‌کنند و آویزان شدن حوله‌ای با پرچم بریتانیا از سوی مردم شهر قیصیریه اقدامی تحریک‌آمیز تلقی شده و آنها را به تماس با پلیس و شکایت از این جوان ایرانی واداشت.

روزنامه دیلی‌میل بریتانیا در گزارشی نوشت که هنوز به طور واضح معلوم نیست این مرد جوان به چه جرمی متهم شده ولی وزارت امور خارجه بریتانیا هشدار داد که توهین به ملت ترکیه و یا پرچم ملی این کشور جرم این مرد تلقی شود.

توهین به ملت و یا پرچم ترکیه بین ۶ ماه تا ۳ سال زندان در پی دارد و در حال حاضر «محمدرضا» منتظر است که حکم دادگاه درباره او صادر شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.