رسانه خبری پیامِ ایرانی

پیکر علی عجمی در زادگاهش به خاک سپرده شد۴۵ دقیقه

استان‌وایر- علی عجمی، فعال حقوق بشر ساکن آمریکا در زادگاه خود، روستای ششتمد شهرستان سبزوار به خاک سپرده شد.

سازمان دیده بان حقوق بشر گزارش کرده که پیکر عجمی در روز‌های اخیر به زادگاهش منتقل شده بود که روز پنجشنبه اول خرداد به خاک سپرده شد.

پیکر بی‌جان این فعال حقوق بشر ۳۷ ساله صبح روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه در دریاچه‌ای در شهر هیوستون ایالت تگزاس پیدا شده بود.

علی عجمی، متولد ۱۳۶۲ و اهل  شهرستان سبزوار در استان خراسان رضوی بود.

وی با رتبه ۱۸ کنکور در رشته حقوق دانشگاه تهران پذیرفت شد، اما در آخرین ترم دانشگاه در بهمن سال ۱۳۸۸ و پس از حوادث انتخابات ریاست جمهوری، توسط ماموران در خانه پدری‌اش در روستای سبزوار بازداشت شد.

ماموران اداره اطلاعات سبزوار با ضرب و شتم او را در خانه پدری‌اش بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات سبزوار منتقل کردند و پس‌ازآن به زندان اوین منتقل شد.

وی ۱۰۰ روز نخست بازداشت را در سلول‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین تحت کنترل وزارت اطلاعات بود و پس‌ازآن به بند عمومی ۳۵۰ منتقل شد.

علی عجمی، فعال دانشجویی چپ و سردبیر مجله دانشجویی «دنیای بهتر» بود که به علت فعالیت و نوشته‌هایش در این مجله در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی «ابوالقاسم صلواتی» با دو اتهام «تبلیغ علیه نظام» و «اقدام علیه امنیت ملی» به چهار سال زندان محکوم شد.

عجمی مانند بسیاری دیگر از دانشجویان اخراج شده و زندانیان سیاسی پس از مدتی مجبور به ترک ایران شد تا بلکه زندگی را در جای دیگری بسازد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:  www.ostanwire.comمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.