رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ یک کولبر بر اثر ایست قلبی در مناطق مرزی نوسود


خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبە یکم اسفندماە، یک کولبر ۵۰ ساله اهل شهرستان ثلاث باباجانی واقع در استان کرمانشاه، در مناطق مرزی نوسود بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، امروز یکشنبە یکم اسفندماە ۱۴۰۰، یک کولبر از اهالی شهرستان ثلاث باباجانی، در مناطق مرزی نوسود جان باخت.

بر اساس این گزارش، هویت این کولبر علی درویشانفرد، حدوداً ۵٠ سالە، متأهل و پدر دو فرزند عنوان شده است.

در این گزارش آمده است: این کولبر شامگاه گذشته برای کولبری‌ به مرز نوسود رفته و پس از تحمل فشار زیاد ناشی از سرما و سنگینی بار، بعد از تحویل کوله‌ی خود، بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داده است.

پیکر این شهروند به پزشکی قانونی شهرستان کرمانشاه منتقل شده است.

کولبری، شغلی کاذب و مشقت بار است که مردم مناطق مرزی در پی فقدان فرصت های شغلی به آن روی می آورند و سالانه ده ها تن در مواجهه با خطرات طبیعی و یا در پی شلیک نیروهای مرزبانی کشته و‌ یا زخمی می شوند.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران؛ ویژه سال ۲۰۲۱ به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

به غیر خسارت های مادی، قتل حیوانات بارکش و حوادث روی داده از جمله سرمازدگی و بهمن، در این گزارش قتل ۲۳ کولبر (باربر مرزی) و زخمی شدن ۸۱ تن آنان توسط نیروهای مرزبانی و انتظامی ثبت شده است.

لازم به ذکر است که ۲۸ کولبر دیگر نیز به واسطه شرایط اقلیمی و جغرافیایی مانند سرمازدگی و سقوط از ارتفاع دچار حادثه شدند که از این تعداد ۱۶ کولبر زخمی شدند و ۱۲ کولبر جان باختند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.