رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی امروز و روز گذشته ۳۱ اردیبهشت و ۱ خردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای شیراز و بوشهر دچار حادثه شدند. طی این حوادث دو کارگر مصدوم و دو کارگر نیز جان باختند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، کاووس محمدی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس اعلام کرد: “ریزش آوار در شیراز یک کشته و یک مجروح بر جای گذاشت”.

وی ضمن شرح جزییات بیشتری از این حادثه گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی۱۱۰ مبنی بر ریزش دیوار منجر به فوت در بلوار «خلیج فارس» شهرستان شیراز، بلافاصله مأموران به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل حادثه اعزام شدند”.

وی افزود: “ماموران در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که ۲ کارگر حین تخریب اتاقکی بوده‌اند که به علت ریزش آوار یکی از آنان در دم فوت و دیگری مجروح و توسط عوامل اورژانس راهی بیمارستان شد”.

به گفته معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس، جسد کارگر متوفی برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی تحویل داده شده است.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در بوشهر

به گزارش ایرنا، حسین ناظمیان پور، مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان استان بوشهر گفت: “ساعت ۲۳ و ۱۰ دقیقه شب گذشته، دو کارگر افغان در بخش بردخون این شهرستان در چاه کشاورزی سقوط کردند که پس از اطلاع به پایگاه فوریت‌های پزشکی این منطقه بلافاصله یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شد”.

وی اضافه کرد: “مصدوم اول توسط اورژانس ۱۱۵ بردخون به بیمارستان منتقل و مصدوم دوم نیز با تلاش نیروهای امدادی و مردمی وقتی از درون چاه بیرون کشیده شد فاقد علایم حیاتی بود”.

بردخون در فاصله ۱۵۰ کیلومتری جنوب بوشهر قراردارد.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.